Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Analüütikud: Keskpangad ostsid Euroopale ainult aega juurde

Rainer Saad 01. detsember 2011, 18:58

Eilne keskpankade koordineeritud samm pakkuda odavamat dollari rahastamist Euroopa pankadele pani globaalsed aktsiaturud mitu protsenti tõusma, kuid analüütikud usuvad, et optimism ei jää kestma, sest euroala fundamentaalsed võlaprobleemid ei ole lahendatud.

„Likviidsus on kindlasti praeguse probleemi üks sümptomeid, kuid meil on tõesti vaja, et eurooplased ise ründaksid teravamalt probleemide põhjuseid ja maksejõuetuse küsimusi,” ütles Nick Bennenbroek, Wells Fargo valuutastrateeg.

Michael McCarthy, CMC Marketsi finantsturgude osakonna juht ütles, et aktsiaralli meenutab tüüpilist karuturgu. „Praegu vajab Euroopa liidrit, kes suudaks olukorraga toime tulla ning Euroopa huvide eest seista ja riigid üksmeelselt tegutsema panna.”

Ekspertide hinnangul on Euroopale ainus lahendus veel suurem fiskaalne ühendus või peaks Euroopa Keskpank veel rohkem riikide võlakirju ostma. Euroopa Liidu liidrid kohtuvad 9. detsembril, et arutada euroala küsimusi. Analüütikute hinnangul on lahenduste leidmine selleks ajaks juba kriitiline.

Wells Fargo analüütiku Nick Bennenbroeki sõnul võib Euroopa pöörduda abi küsimiseks Jaapani või Hiina poole, kuid suure tõenäosusega ei aita need riigid enne kui ei ole näinud rahaliidus kindlat lahendust.

Paljud eksperdid ootavad 8. detsembril Euroopa Keskpangalt baasintressi kärpimist. Bennenbroek prognoosib 25 baaspunktilist kärbet, INSEAD'i analüütik Mihov ootab 50 baaspunktilist kärbet, viies baasintressi alla 1%. „Vaadates Mario Draghit, siis tema on energilisem ja tegutseb rohkem kui Trichet,” ütles Mihov.

 

 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2011, 18:58
Otsi:

Ava täpsem otsing