BLRT koosolek jättis vastused andmata

Anastasija Tido 02. detsember 2011, 00:00

BLRT Grupi teatel puudutas osa neist ärisaladust.

Kui eelmine kord said ajakirjanikud osaleda koosolekul, siis eile otsustati jätta ajakirjanikud ukse taha. BLRT Grupi kommunikatsioonidirektor Katja Ljubobratets selgitas, et plaan on arutada konfidentsiaalset infot, mis puudutab BLRT Grupi tegevust, kirjutas Äripäeva venekeelne veebikülg dv.ee.

Väikeaktsionärid süüdistavad. Väiksemad aktsionärid on süüdistanud ettevõtte juhti ja suuromanikku Fjodor Bermanit, et see juhib BLRT Gruppi nagu oma perefirmat ega arvesta väikeinvestorite huvidega.

Ljubobratets ütles, et koosolek möödus rahulikult. "Kõigile neile küsimustele, mis jäid eelmisest korrast üles ja millele me saime vastata, neile me vastused ka andsime. See osa küsimustest, mille peale me tõepoolest ei vastanud, olid meie arvates sellised, mis sisaldasid ärisaladust," lausus Ljubobratets.

Tema sõnul küsiti konkreetselt partnerite, tehingute jne kohta. "See info on üksikasjalik ja ettevõtte tegevuse koha pealt ülioluline, sellest sõltub meie edaspidine tegevus, siis pidasime õigeks isegi aktsionäridele mitte välja anda," täpsustas ta.

Aktsionäridel olid advokaadid kaasas. BLRT Grupist olid eilsel koosolekul kohal omaniku poeg Mark Berman, aktsionär Mihhail Gnidin koos oma advokaadiga Rolan Jankelevitšiga ja aktsionär Valeri Kovalenko esindaja. Sellel korral ei sattunud koosolekule Tian Group OÜ esindajaid, kes esindavad omakorda Valeri Karkatševi. Selle ettevõtte advokaadi Aleksander Varese sõnul tulid tema, Tian Investi juht Timo Sas ja Leedu Deloitte'i partner Igor Rodin koosolekule, kuid neid ei lastud sisse.

"BLRT Grupi aktsionäride koosolekul rikuti Tian Groupi aktsionäride õigusi, kelle esindajaid ei lastud koosolekule, kuigi jõudsin enne koosoleku registreerimist," lausus Vares. Ta rõhutas, et kuigi ettevõtte kommunikatsioonidirektor väidab, et registreerimine lõppes 15 minutit enne koosolekut ehk kell 9.45, siis Mark Berman registreeris ennast 10.05.

Varese sõnul eilsel koosolekul mingeid olulisi otsuseid vastu ei võetud. "Enne näidati aktsionäridele presentatsiooni, siis nüüd ajal anti aktsionäridele CD. Jällegi jäi enamik väikeaktsionäride tõstatatud küsimusi vastusteta," sõnas Vares.

Ta lisas, et edasipidiste plaanide üle otsustavad nad siis, kui näevad koosoleku protokolli ja sellele lisatud materjale.

Eilne koosolek süvendas väikeaktsionäride pettumust selle pärast, kuidas ettevõtet juhitakse ja investoritega suheldakse. Kutses oli koosoleku pikkuseks märgitud kaheksa tundi ja lootsime, et seekord saavad ettevõtte juhtimist puudutavad küsimused sisulise vastuse.

1. novembri kogemuse põhjal olime valmis kõik need kaheksa tundi slaide vaatama, kuid tegelikkus oli veelgi hullem. Kahe tunniga sai koosolek läbi, meie küsimustest pooled jäeti viitega ärisaladuse kaitsele vastuseta. Lisaküsimuste esitamine oli tehtud meelega tülikaks ja neile jäeti samuti vastamata.

Nii suvel kui ka nüüd esitasime täiesti konstruktiivseid küsimusi, mis peaksid huvitama iga aktsionäri, kellele tema osalusega ettevõtte käekäik korda läheb. BLRT ei ole mingi nurgatagune äriühing ja selle ettevõtete aus ning avatud juhtimine on kõigi, nii aktsionäride, töötajate, äripartnerite kui ka üldsuse huvides.

Ootustele eilne koosolek küll ei vastanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2011, 09:04
Otsi:

Ava täpsem otsing