Veeda vabad päevad tehnoloogiata

Kristjan Otsmann 02. detsember 2011, 00:00

Puhkamise eelduseks on töiste kohustuste vältimine. Kui eemaldud vabal päeval tehnoloogiamaailmast, puhkad mitu korda paremini.

Korralik puhkamine tagab efektiivsuse. Inimene on pikema aja jooksul efektiivne ainult sel juhul, kui ta puhkab piisavalt hästi.

Paraku oleme suisa aheldatud interneti ja mobiiltelefoni külge. Üha enam inimesi loeb töiseid e-kirju ka vabal ajal ning vastab ülemuste ja töökaaslaste kõnedele hilisõhtul või nädalavahetusel. Lõpptulemusena nende efektiivsus väheneb, kuigi alguses tundub, et probleemid saavad kiire lahenduse suvalisel hetkel.

Tee eeloleval nädalavahetusel üks väike katse. Loe töised e-kirjad läbi täna õhtupoolikul ning seejärel alles esmaspäeva ennelõunal. Ja jäta täna õhtul kella viiest esmaspäeva hommikuni töökontaktide telefonikõnedele vastamata.

Vaata, mis juhtub ning võrdle pühapäeva õhtul möödunud nädalavahetust eelmisega. Kas puhkasid paremini ning kas suudad uuel nädalal rohkem panustada?

Kui veetsid parema nädalavahetuse, siis edaspidi ära tegele tööga puhkuseks mõeldud ajal. Kätte on jõudnud aeg töö- ja eraelu tasakaal taastada, sest muidu võib sind mõne aja pärast ohustada krooniline väsimus, millega toimetuleku hind on palju kõrgem.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. December 2011, 09:04
Otsi:

Ava täpsem otsing