Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Skandaal IRLi ministreid ametist ei kangutanud

06. detsember 2011, 00:00

Ettepanek Isamaa ja Res Publica Liidu ministrid elamislubade skandaali tõttu tagasi kutsuda ei saanud erakonna eestseisuselt ühtegi poolthäält.

“Järelikult jäävad ministrid ametisse ja jätkavad oma tööd,” ütles IRLi esimees Mart Laar pärast koosolekut ajakirjanikele. Ettepaneku vastu oli 11 inimest, erapooletuks jäi neli.

79 IRLi liiget tegid reedel erakonna eestseisusele pöördumise, milles nõudsid majandusminister Juhan Partsi ja siseminister Ken-Marti Vaheri tagasiastumist.

Partsi sõnul võtab erakond skandaali tõsiselt. “Me püüame faktid selgeks saada, eks hinnang jääb igaühe enda anda,” sõnas Parts. Ta lisas, et tema ei tunne ennast süüdi.

Laari sõnul on nende erakonnaliikmete asi, kes lubasid lahkuda, teha nüüd oma otsus. “Nagu näha, erakonna sees neile toetus puudub,” viitas Laar eestseisuse hääletusele. Tema sõnul andsid kõik asjaosalised põhjalikke selgitusi ning nendega jäädi rahule.

Laari sõnul jätkab skandaali segatud Siim Kabrits tööd riigikogu liikmena. “Ma saan aru, Stelmach ja Raudne on lubanud kõikidest valitud kohtadest, kaasa arvatud Eesti Raudtee juurest, esitada avalduse lahkumiseks – see on suhteliselt kõva sõna,” märkis ta. Indrek Raudne lahkus reedel ka riigikogust ning Nikolai Stelmach Tallinna linnavolikogust.

Siseminister Ken-Marti Vaheri sõnul käib töö välismaalaste seadusega. “Elamislubade võimalik väärkasutus suurenes selle aasta alguses kahekordselt, mis puudutas elamisloa alust,” rääkis Vaher.

 

Üks küsimus

  • Kas Indrek Raudse ja Siim Kabritsa majanduslike huvide deklaratsioonid olid korras?

Andres Anvelt, riigikogu korruptsioonikomisjoni ja erikomisjoni esimees
See uurimine ei ole lihtne. Deklaratsiooni lugemisest on vähe kasu, tuleb võrrelda kõigi võimalike registrite, nii riiklike kui ka riigist väljaspool olevate registritega. Kui me räägime pensioniosakutest, väärtpaberitest, siis me peame küsima pankadelt. See võtab natuke aega, on vaja kõik läbi analüüsida. Täna ja homme lähevad päringud välja.
Kui seal on näpuvigu, siis neid ikka juhtub. See on inimlik. Kui teatud andmed on esitamata, näiteks mingis vallas, siis sellisel juhul toob see kaasa väärteomenetluse. Siis me edastame need materjalid politseile. Praegu on muud raske öelda.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2012, 13:02
Otsi:

Ava täpsem otsing