Põhjala Investeerimispank leevendab laenupõuda

Sirje Rank 18. detsember 2011, 10:27

Põhjala Investeerimispank (NIB) teatas sel nädalal, et käivitab ajutiselt uue laenuprogrammi, mille eesmärk on tasakaalustada finantskriisist tingitud pankade laenupakkumise vähenemist.

„Majandus- ja finantskriis on negatiivselt mõjutanud laenupakkumist Põhjala ja Balti regioonis,“ teatas panga tegevjuht Johnny Akerholm pressiteate vahendusel. „Tagajärjed on eriti tuntavad NIB prioriteetsetes valdkondades, mis on olulised majanduse pikaajaliseks stabiilseks kasvuks,“ vahendas Bloomberg.

Uue laenuprogrammi maht on 500 miljonit eurot. Laenu antakse tavalistel tingimustel, ehkki selle programmi raames võivad laenude tähtajad olla lühemad.

Pank annab pikaajalist laenu energeetika, transpordi ja infrastruktuuriprojektidele ning samuti keskkonnaeesmärkidega ettevõtmistele.

NIB teatas sel nädalal, et võib tulevala aastal suurendada võlakirjade müüki 17% võrra 3,5 miljardile eurole, kuna turul on tugev nõudlus AAA reitinguga varade järele.

„Praeguses olukorras saavad institutsioonid nagu NIB, millel on jätkuvalt laenurahale hea juurdepääs, etendada täiendavat rolli vajaliku rahastamise kindlustamisel,“ ütles Akerholm.

NIB omanikeks on Taani, Norra, Rootsi, Island, Soome, Eesti, Läti ja Leedu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2011, 10:27
Otsi:

Ava täpsem otsing