Statoil ja Olerex kemplevad krundi pärast

23. detsember 2011, 00:00

Tallinna–Pärnu maanteel Märjamaa külje all Orgital asuva Statoili tankla kõrvalkrundile soovib Olerex rajada oma tankla ning teenindusjaama. Detailplaneeringu kehtestamine venib Statoili vastuseisu tõttu.

“Oleme detailplaneeringu vastu võtnud ja avalikustamiseks saatnud ning vallavalitsus on planeeringuga nõus,” kommenteeris Märjamaa abivallavanem Triin Matsalu vaidlusi Kõrtsu kinnistu ümber, kus praegu asub Plekoltee kohvik.

Sügisel toimus kinnistu detailplaneeringu avalik väljapanek, misjärel Statoil esitas oma vastuväited. Täiendav avalik arutelu toimus 14. detsembril, kuid kompromissi ei saavutatud. Statoil ei nõustunud vallavalistuse seisukohtadega ning palub vallavalitsuselt uut põhjendatud vastust nende esitatud vastuväidetele.

Matsalu kinnitusel on vallavalitsus ka pärast Statoili vastuväiteid planeeringuga nõus. Samas nentis ta, et juba arutelul sai selgeks, et lõplikku kompromissi polegi võimalik saavutada. “Vastused olid sellised, millega Statoil nagunii ei nõustu,” lausus abivallavanem.

Statoil hirmu konkurentsi tihenemise ees ei tunnista. “Statoilil on nii Olerexi kui ka teiste mootorikütuste jaemüügiga tegelevate ettevõtetega kõrvuti olevaid kinnistuid ka mujal Eestis. See, et kaks konkurenti asuvad naaberkinnistutel, on iseenesest normaalne osa konkurentsist ning võib parandada toodete ja teenuste hinda ning kvaliteeti,” teatas ettevõte kommunikatsioonijuhi vahendusel.

Märjamaa vallavalitsuse algatatud Kõrtsu kinnistu detailplaneeringu puhul on ettevõtte sõnul tegemist poolelioleva detailplaneeringuga, mille kohta on Statoil kui naaberkinnistu omanik esitanud oma seisukohad. Statoili hinnangul ei ole algatatud detailplaneering eelkõige kooskõlas teede projekteerimisnormides esitatud nõuetega ning ei taga kütusetanklale nõutud liiklusohutust.

Olerexi üks omanikest ja turundusjuht Antti Moppel avaldas lootust naabritega hea üksteisemõistmine saavutada. “Selle kinnituseks pakume omalt poolt lahkesti võimalust kasutada nende kaupluse varustamiseks osa Olerexi kinnistust,” märkis Moppel.

Ees võib oodata kohtutee. Abivallavanema kinnitusel on menetluse järgmine etapp see, et planeering läheb maavanema järelevalvesse, kes kontrollib dokumentatsiooni üle. Seejärel kutsub maavanem mõlemad osapooled ja vallavalitsuse vestlusele ning annab vastuse, kas planeering on kehtestamiseks valmis või mitte. Kui vastus on positiivne, siis on vallavolikogul õigus planeering kehtestada. Seejärel on Statoilil õigus kehtestamise otsus kaevata edasi kohtusse.

“Praegu pole nad seda (kohtusse minemise kavatsust – toim) loomulikult välja öelnud, kuid on märku andnud, et nad leiavad nii või naa midagi, millega edasi minna,” lausus Matsalu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. December 2012, 14:55
Otsi:

Ava täpsem otsing