Ettevõtja Jüri Mõis nimetas maadevahetuse skandaali Eesti ettevõtjate ja jõustruktuuride vaheliseks Stalingradi lahinguks, kus võitsid ettevõtjad.
„See on teatud mõttes pöördepunkt. Nüüd on Eesti ettevõtjad, keda on jõustruktuurid hakanud süstemaatiliselt järjest kiiremas tempos alla suruma, andnud neile tõsise vastulöögi,“ sõnas Mõis.
Jõustruktuuridel on Mõisa sõnul töötatud välja selline tööstiil, et liikuda sinna, kus on rohkem raha, et riigil oleks sealt rohkem võtta. „Mul oli juba hommikul hea tunne, et siit võib tulla ettevõtjate võit. See oli Eesti ettevõtjate ja jõustruktuuride vaheline Stalingradi lahing. Nüüd on ettevõtjatel rohkem julgust võidelda, “ tõdes Mõis.
Ettevõtjad võiksid õppida selles skandaalist seda, et vajadusel võiks konsolideeruda ning paljastada jõustruktuuride rünnakud, lisas Mõis.
Mõis on enda sõnul alati öelnud, et need inimesed ei ole kindlasti midagi kriminaalselt teinud ja ei ole ka oma olemuselt kriminaalsed. „Ma ei uskunud et neid võib kuidagi kriminaalkorras süüdi mõista ja nüüd on see saanud reaalsuseks,“ kommenteeris Mõis, lisades, et tal isiklikult hea meel. Mõis on täiesti kindel, et Annust mõistetakse õigeks ka järgmistes kohtuastmetes. Küsimusele, kas ka ametnikud mõistetakse õigeks, vastas Mõis, et see on elu ning küsimus on selles, kas tahetakse nähta igas liigutuses kuritegu või normaalset elu, kus selliste liigutuste lõhn ei ole alati kõige parem.
Seotud lood
Ettevõtja ja Merko Ehitus ASi nõukogu liige Olari Taal tõdes, et maadevahetuse protsessi otsus ei olnud tema jaoks üllatus, lisades, et Toomas Annust on keeruline ka järgmistes kohtuastmetes süüdi mõista.
Komejant – selleks võib maadevahetuse skandaali pidada küll. Ent mitte nende põhjuste tõttu, millele viitavad Eesti äriliidrid, kirjutab ajakirjanik Hannes Sarv.
Kaitsepolitsei peadirektori Raivo Aeg ei soovinud maadevahetuse kohtuotsust ega kaitsjate poolset tõendite kogumise kriitikat kommenteerida.
Ettevõtja Urmas Sõõrumaa jaoks on maadevahetuse skandaal üks suur komejant. Ta märkis, et Eesti riik võiks hoolitseda oma inimeste eest, mitte kurnata kohtuprotsessis.
Eri põlvkondade ühtseks ja tõhusaks tiimiks sidumine võib olla keerukas, kuid õigesti juhitud meeskondades toovad vanemate kogemused koos nooremate avatud mõtlemisega kokkuvõttes paremaid tulemusi, leitakse saates “Minu karjäär”.
Enimloetud
3
Värbame ikka talenti, mitte sugu, vanust ja silmavärvi!
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele