Ostis miljoni eest Kaubamaja aktsiaid

Raivo Sormunen 03. jaanuar 2014, 10:01

Metsafirma Sylvester üks endistest omanikest ja praegune RMK nõukogu esimees Mati Polli ostis miljoni euro eest Tallinna Kaubamaja aktsiaid.

Mati Pollile kuuluvale Tristafan OÜ-le kuulub 185 000 Tallinna Kaubamaja aktsiat turuväärtuses 0,98 miljonit eurot. Sellega on ta tõusnud kaubandusketi suuruselt kolmeteistkümnendaks aktsionäriks.

Äripäeva küsimusele, miks sai ostetud just Kaubamaja aktsiaid, vastas ta, et isiklikke ärisid ta ei kommenteeri. 

Tristafan OÜ on aktsiatesse investeerinud juba viimased kümme aastat. 2012. aasta lõpu seisusuga oli valdusfirma paigutanud aktsiatesse ja aktsiaosakutesse 7,04 miljonit eurot. Aktsiaraamatute põhjal on aga Tallinna Kaubamaja aktsiaost ettevõtte ainus investeering kohalikul börsil.

Mati Polli pani oma rikkusele aluse 2003. aastal, kui müüs koos äripartneritega metsanduskontserni Sylvester aktsiaid Soome börsifirmale Stora Enso.

Aruande põhjal teenis ärimees aktsiate müügist ligi 350 miljonit krooni (22 miljonit eurot), mille eest on ta praeguseks üles ehitanud valdusfirma, mille põhitegevusalaks on lihatootmine, kinnisvaraarendus, metsandus ja põllumajandus.

2013. aasta Äripäeva rikaste TOPis paiknes Mati Polli hinnanguliselt 54,4 miljoni eurose varandusega 39. kohal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. January 2014, 13:20
Otsi:

Ava täpsem otsing