Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Euro muudab Läti börsil tehingud odavamaks

Romet Kreek 02. jaanuar 2014, 11:31

Seoses euro kasutuselevõtuga Lätis on kõigil kolmel Balti börsil ühine kauplemis- ja arveldusvaluuta euro, teatas Nasdaq OMX.

Sellega seoses kaob ära valuutade konverteerimisvajadus.

„NASDAQ OMX Balti väärtpaberituru jaoks tähendab Läti liitumine euroalaga pikaajalise eesmärgi täitumist, mil kauplemine ja arveldamine Balti turul käib ühises valuutas,“ ütles NASDAQ OMX Balti turu juht Arminta Saladžiene. “See on järjekordne oluline samm Balti väärtpaberituru ühendamisel, muutes regiooni lihtsamini ligipääsetavaks ja atraktiivsemaks nii kohalikele kui välisinvestoritele,” lisas ta.

Ühise valuuta kasutuselevõtt tähendab, et Balti väärtpaberituru pakutavad teenused muutuvad turuosalistele mugavamaks, lihtsamaks ja odavamaks. Sama eesmärgi saavutamiseks on varem loodud Balti liikmelisus, ühtlustatud kauplemismudel ja -reeglid, loodud Balti riike ühendavad arveldusühendused ja võetud kasutusele globaalsed kauplemissüsteemid INET ja GENIUM INET.

„Eurole üleminek toob kasu nii Läti majandusele kui meie kapitaliturgudele,“ ütles NASDAQ OMX Balti börsiteenuste juht Daiga Auzina-Melalksne. “Rahvusvaheliselt tunnustatud ja maailma finantsturgudel laialdaselt kasutatav valuuta vähendab rahvusvaheliste investeeringutega seotud kulusid ning eelduslikult muudab ka Balti turu paindlikumaks ja efektiivsemaks.”

Eesti väärtpaberitega kaubeldakse eurodes juba alates 2002. aastast ja arveldatakse alates 2011. aastast, mil Eesti ühines euroalaga. Leedu aktsiatega alustati eurodes kauplemist ja arveldamist 2010. aastal, euroalaga plaanib Leedu liituda 2015. aasta alguses.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2014, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing