Laugus: tänavu toovad kasvu äripinnad

Rivo Sarapik 08. jaanuar 2014, 16:05

Uus Maa Kinnisvarabüroo plaanib tänavu mullust kasvu jätkata. Ettevõtte osaniku ja juhatuse esimehe Jaanus Lauguse sõnul elavneb enim ärikinnisvaraturg.

"Sellel aastal plaanime kasvada elukondlikus vahenduses 20% ja hindamise käibes 100%, äripindade vahendus ja hindamine kasvavad 100%. Oleme saanud head kokkulepped hindamise koostöö osas põhiklientidega, seega ootame selles osas suurt kasvu," selgitas ta. "Jätkame kinnisvaraarendamist - arendusfookus on rohkem äripindade segmendis," märkis Laugus.

Sarnaselt Realia Grupiga kasvatas Uus Maa käivet kolmandiku võrra - 1,8 mln euroni - ehk plaanitust enam. "Ootasime 20% kasvu, aga tuli suurem. Nii, et võib üllatuseks pidada. Jäime kasvuga väga rahule," selgitas Laugus.

Kasum kerkis samal ajal neli korda, 200 000 euroni. "Kuna meil on kombeks suuremas osas teenitu edasi investeerida, siis kasuminumber ei näita meie tegelikku võimekust," selgitas Laugus.

Kinnisvarabüroode keskmine kasv tänavu tema sõnul stabiliseerub ja jääb 20% kanti aastas. "Kuna eeldame ka elukondliku kinnisvaraturu aktiivsuse stabiliseerumist, seetõttu selline meelestatus. Ärikinnisvara aktiviseerub rohkem - ettevõtjad on valmis tegema laienemisotsuseid või pindade muutmist kaasaegsema vastu," kommenteeris ta.

Samas ei mõjuta see Lauguse sõnul enamike büroode käivet, sest nood on keskendud elukondliku vara peale. Uus Maa aga soovib ärikinnisvarast senisest enam teenida - kui täna annab käibest 85% elukondlik kinnisvara, siis Lauguse sõnul soovitakse osakaalud viia 70/30 tasemele.

Uus Maa Kinnisvarabüroo saavutas 2012. aasta majandusnäitajatel koostatud Äripäeva Kinnisvarafirmade TOPis 12.-13. koha. Käibeedetabelis - 2012. aastal 1,4 mln eurot - oli ettevõte Pindi Kinnisvara järel teisel kohal.

Uus Maa Kinnisvarabüroo omanikud on Jaanus Laugus, Mika Erik Sucksdorff ja Elari Tamm.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. January 2014, 16:05
Otsi:

Ava täpsem otsing