Lindaliinil 10 mln eest kohustusi

Kaisa Gabral 08. jaanuar 2014, 15:25

Lindaliini ASil, mis hetkel tegeleb saneerimiskava koostamisega, on ettevõtte tegevjuhi ja ühe omaniku Enn Rohula sõnul kohustusi üleval 10 miljoni euro eest.

Janek Veeberile, Enn Rohulale ja Urmas Sardisele kuuluv Lindaliin esitas pankroti vältimiseks talveperioodiks saneerimisavalduse. Ettevõtte tegevjuht Enn Rohula andis täna kohtus saneerimismenetluses võlgnikuvande.

„Samm-sammult tegutseme, kõigepealt saadetakse saneerimisteatised välja, koostatakse kava, mis on pikaajaline protsess, kokku 60 päeva,“ kommenteeris seisu Rohula.

Põhjus, miks ettevõte ei suutnud enam kohustusi täita, peitus selles, et Lindaliini AS plaanis ühe laeva välja vahetada ja uue osta, kuid ostuprotsess jäi toppama ja ettevõte pidi vahepeal tegutsema ainult ühe laevaga. „Saime uue laeva osta alles aasta hiljem, kuid kogu personal ja kulutused jäid ju peale. Kiirlaevameeskond on ses suhtes eriline, neid tuleb välja koolitada ja nendest ei saa kohe täna loobuda ja homme uued võtta,“ märkis Rohula.

Kohustuste hulk on Rohula hinnangul praegu suurusjärgus 10 miljonit eurot. Kui kõigi osapoolte kokkulepped olemas, peaks Rohula hinnangul saneerimiskava käivituma.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2014, 16:24
Otsi:

Ava täpsem otsing