Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Amet testis sigarettide süttivust

09. jaanuar 2014, 11:10

Tarbijakaitseamet kontrollis eelmise aasta novembris sigarettide põlemise nõuetele vastavust, võttes selleks Selver ASist süttivuse hindamiseks kaht marki sigarette.

Tarbijakaitseamet vahendab oma pressiteates, et hindamiseks valiti margid Next Red ja Wall Street Silver Label. Mõlemad sigaretipartiid vastasid ameti hinnangul nõuetele.

Euroopa Liidu (EL) standardi järgi ei tohi ühe partii 40 sigaretist üle 25 protsendi lõpuni põleda. Tarbijakaitseamet valis koostöös päästeametiga välja enim probleeme tekitavad suitsumargid, mis võeti kontrollimiseks. Sigarette testis Läti Sertifitseerimiskeskus, kellel on selleks pädevus. Wall Street Silver Labeli partiis põles terves pikkuses viis ja Next Redi partiis null protsenti testitud sigarettidest.

2011. aasta novembrist tohib kõikides ELi liikmesriikides müüa ainult kiiresti kustuvaid sigarette ehk RIP-sigarette. Need on kaetud spetsiaalse takistusribaga, et raskendada sigareti ümbrispaberi edasipõlemist. Samuti on sigareti sisemise põlemise vähendamiseks tubakas tihedamalt pakitud. Need omadused tagavad sigareti kustumise, kui seda ei tõmmata piisavalt tihti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 11:10
Otsi:

Ava täpsem otsing