Eesti Meedia nõuab Ekspressilt 8,6 mln

1321-aripaev 09. jaanuar 2014, 15:28

Eesti Meedia nõuab arbitraažikohtus Ekspressilt lepingu rikkumise eest 8,6 mln eurot.

Nõude aluseks on asjaolu, et  Ekspress Grupp on rikkunud pooltevahelist lepingut ega ole tähtaegselt tasunud AS Express Post, AS Ajakirjade Kirjastus ja AS SL Õhtuleht aktsiate omandamise eest, kirjutab Postimees.

Ekspress Grupp teatas oktoobris Eesti Meediale, et soovib kasutada õigust osta välja Õhtulehe, Ajakirjade Kirjastuse ja Express Posti aktsiad, sest selline õigus oli lepingupooltele ette nähtud juhuks, kui teise lepingupoole enamusaktsionär muutub. Norra Schibsted müüs Eesti Meedia sel aastal Margus Linnamäe suurosalusega ettevõttele, väikeosanikena on kaasatud ka Eesti Meedia juhid.

Detsembris teatas Ekspress Grupp börsile, et nõuab Eesti Meedialt lepingute rikkumiste eest leppetrahvide tasumist vähemalt 3,5 miljoni euroses summas. Ekspress Grupp teatas, et kuna Eesti Meedia on takistanud neil omandada poolte ühisettevõtjate aktsiad, pöördutakse õiguste kaitseks kohtusse. Kavatsusest on teavitatud ka börsi ja Eesti Meediat. Samuti taganes Ekspress Grupp samal põhjusel poolte ühisettevõtja Express Post aktsiate väljaostulepingust.

Detsembri algul andis konkurentsiamet  Ekspress Grupile loa omandada Express Posti, Ajakirjade Kirjastuse ja Õhtulehe aktsiad tingimusel, et need müüakse koheselt edasi Suits Meedia OÜ-le, mille omanikuks on Janek Veeber.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. January 2014, 08:58
Otsi:

Ava täpsem otsing