Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hiinlased plaanivad merre lasta Titanicu koopia

Romet Kreek 14. jaanuar 2014, 14:32

Selle asemel, et jätta Titanicu vaim Atlandi ookeni põhja puhkama, on Hiinas koguni kaks projekti, et lasta vette luksuslaeva koopia.

Muster on teada-tuntud. Kui piisavalt palju hiinlasi leiavad midagi vaimustavat, siis tahavad nad seda ka enda maal ehitada. See käib nii Austria külakeste kui Apple’i poodide, IKEA ostukeskuste või triumfikaarte kohta, kirjutab Handelsblatt.

Kuid ka meresõidu tuntuima katastroofi keskpunktis olevat reisilaeva Titanciut ei ole hiinlased unustanud.

Vanem projekt näeb ette, et 2016. aastal peaks valmima Ida-Hiina linnas Jinlingi laevatehases Titanicule sarnane laev, kuid moodsama tehnikaga. Seda hakkas üks Austraalia ekstsentriline finantseerija kasutama kruiisireiside korraldamiseks.

Lääne-Hiina Sichuani elektritootja plaanib võimalikult sarnast laevakoopiat, kuid soovib selle baasil luua moodsa laeva. Seven Star Energy Investment Group on valmis selleks välja panema 120 miljonit eurot.

„Me tahame Hiinas Titanciut järgi teha, et Lääne mõtlemist Itta tuua,“ ütles firmajuht Su Shaojun pressikonverentsil Hongkongis. See Titanic II saaks uue lõbustuspargi peaatraktsiooniks Sichuanis.

Tallinnas näeb märtsi lõpuni Lennusadamas Titanicu-teemalist väljapanekut.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2014, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing