Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maailmapank tõstis kasvuprognoosi

Sirje Rank 15. jaanuar 2014, 09:56

Vähem kärpemeetmeid arenenud riikides, mis omakorda suurendavad arenevate riikide ekspordiväljavaateid, annavad alust prognoosida maailma majanduskasvu tempoks tänavu 3,2%.

See on parem väljavaade kui Maailmapanga mullu juunis selleks aastaks prognoositud 3%ne ning läinud aasta 2,4%-ne majanduskasv, vahendas agentuur Bloomberg.

Euroala majandus kasvab Saksamaa vedamisel ning Hispaania ja Itaalia majanduse toibudes uue prognoosi järgi tänavu 1,1% (juunis prognoos 0,9%).

"Euroala on praegu seal, kus USA oli poolteist või kaks aastat tagasi," ütles Andrew Burns, prognoosi üks peamisi koostajaid. "Päris kindlad ei ole me enne, kui see kasv pisut enam jõudu on kogunud."

USA majanduskasv kiireneb tänavu 2,8%-le, mis on kaks korda kiirem tempo kui Jaapanile prognoositud majanduskasv, kus majandusreformide tempo on seni pettumuse valmistanud.

"SKP kasvu kiirenemine arenenud riikides on viimaste aastatega võrreldes oluline muutus - siis tuli kasv pea eranditult arenevatelt turgudelt," nenditakse raportis.

Hiinale prognoosib Maailmapank tänavu aeglasemat, kuid jätkusuutlikumat, enam tarbimisel tuginevat 7,7% suurust kasvu juunis prognoositud 8% asemel.

Panga prognoos lähtub eeldusest, et USA keskpanga majandust stimuleerivate meetmete koomale tõmbamine kulgeb turgudel suuremaid negatiivseid mõjusid tekitamata.

Maailmakaubandusele prognoosib pank 2012. aastaga võrreldes pea kaks korda kiiremat kasvutempot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2014, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing