Prantsuse ettevõtjad saavad maksukergendust

Sirje Rank 15. jaanuar 2014, 10:58

Prantsusmaa president Francois Hollande lubab ettevõtjaile 2017. aastaks 30 miljardi euro suurust sotsiaalmaksu kärbet, mis alandab palgakulusid keskmiselt 5,4%.

Seda lisaks praeguseks juba jõustunud 20 mld euro suurusele maksukergendusele, mis peab aitama tõsta Prantsuse firmade konkurentsivõimet.

Eilsel aasta esimesel suuremal pressikonverentsil nimetas president ka plaani kärpida ettevõtte tulumaksu ja vähendada bürokraatiat.

SEB peaökonomist Robert Bergqvist säutsus Twitteris, et Hollande'i maksukärpe plaan on hea "sisemine devalveerimine" tugevama euroga toimetulekuks.

Avaliku sektori kulutusi, mis küünivad 57%-le SKPst, on lähemal kolmel aastal kavas kärpida 50 mld euro võrra.

Prantsusmaa on reformidega majanduse konkurentsivõime taastamiseks teistest maha jäänud, kommenteeris agentuurile Bloomberg Insight Investment Managementi portfellihaldur Gareth Colsesmith.

See hakkab kajastuma ka võlakirjaturgudel, kus investorid on ostmas pigem Hispaania ja Itaalia võlakirju ning huvi Prantsusmaa võlakirjade vastu on jahenenud. Prantsusmaa kümneaastaste võlakirjade intressimäär on läinud aasta aprilli rekordmadalalt 1,74%-lt kerkinud 2,5%-le. 9. jaanuaril toimunud võlakirjaoksjonil ületas ostuhuvi müüki pandud võlakirjade koguse 1,54 korda. See on nõrgim näit 2003. aasta maikuust, kirjutas Bloomberg.

"Prantsusmaa on ainus suur majandusruum Euroopas, mille kaubandusdefitsiit Saksamaaga on kasvanud. Itaalia ja Hispaania defitsiidid on vähenenud. See on märk Prantsusmaa konkurentsivõime probleemidest," ütles reitinguagentuuri S&P Euroopa ökonomist Jean-Michel Six, nentides, et Prantsusmaa on end ülejäänud Euroopast justkui lahti haakimas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. January 2014, 10:59
Otsi:

Ava täpsem otsing