Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kukemelk sai AAA-reitingu

Romet Kreek 20. jaanuar 2014, 15:31

LHV Pärsia Lahe Fondi fondijuht Joel Kukemelk pälvis Citywire’lt AAA reitingu, teatas LHV pank.

Rahvusvaheline finantsinfo ettevõte Citywire, mis jälgib ja hindab fondijuhtide tegevust, omistas Joel Kukemelkile kõrgeima AAA reitingu, mille on saanud alla 2% Citywire’ vaadeldud üle 9000 fondijuhi kogu maailmas.

Citywire hindab reitingute andmisel fondijuhi viimase kolme aasta tulemusi ning uuendab andmeid iga kuu. Infoettevõte jälgib üle 9000 fondijuhi tegevust 35 riigis ja enam kui 175 investeerimissektori lõikes. Kõrgeim ehk Citywire AAA reiting on 165 fondijuhil. Citywire hindab fondide asemel fondijuhte, kuna peab investorite jaoks fondi valimisel fondijuhti ja tema kogemusi kõige olulisemaks.

Joel Kukemelki sõnul on kõrge reiting suur tunnustus. „Citywire hindab fondijuhte üle maailma ning reitingu saavad vaid need, kes on oma tööga fondi investoritele olulist lisandväärtust loonud. Kõrgeim AAA reiting on oluline positiivne tagasiside nii fondijuhile endale kui ka fondi juhtimise hindamisel fondi investoritele,“ kommenteeris ta ja lisas, et Citywire’ reitinguid jälgitakse finantsmaailmas päris teraselt.

Reitingu saamiseks tuleb fondijuhil kolme aasta vältel ületada talle seatud võrdlusindeksit, mis on sageli vastava piirkonna aktsiaturu indeks. Hetkel on reiting väljastatud vaid 18 protsendile kõikidest Citywire’ kaetavatest fondijuhtidest. Võimalikke indekseid fondijuhile on neli: Citywire+, A, AA või kõrgeim AAA reiting.

Lisaks fondijuht Joel Kukemelkile omistatud AAA reitingule on LHV Pärsia Lahe Fondil 2013. aasta lõpu seisuga Morningstari kõrgeim 5-tärni reiting Aafrika ja Lähis-Ida aktsiafondide kategoorias. 2013. aasta aprillis tunnustas Zawya Thomson Reuters LHV Pärsia Lahe Fondi tiitliga „Parim Araabia poolsaare riikidesse investeeriv aktsiafond 2012. aastal“ (Best Equity GCC Fund of 2012).

LHV Pärsia Lahe Fond investeerib GCC ehk Gulf Cooperation Council (Lähis-Ida Koostöö Nõukogu) liikmesriikide, sealhulgas Araabia Ühendemiraatide, Katari, Saudi Araabia, Omaani, Kuveidi ja Bahreini aktsiaturgudel kaubeldavatesse ettevõtetesse. Fondiosakutega on võimalik kaubelda lisaks Eestile ka Rootsis, Soomes, Norras, Lätis ja Leedus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2014, 13:39
Otsi:

Ava täpsem otsing