Meediavitsad peksavad Partsi

23. jaanuar 2014, 00:00

Neil, kes ootavad majandusminister Juhan Partsi ohverdamist valitsuse koospüsimise ja maineparanduse nimel, tuleb ilmselt pettuda. Peaminister Andrus Ansip nahutab (juba nahutaski) teda avalikkuse ees, aga nelja silma all lepitakse pigem kokku, kuidas asju nii ajada, et nad paremad välja paistaksid.

Valitsuse jahmatus Partsi LNG-terminali alase isetegevuse asjus,  nagu EPL sõnastas, on pigem meediamull kui asjade tegelik seis. Äripäev kirjutas juba päev varem LNG-terminali asjus välja pakutud kompromissist, mida soomlased hea meelega kaaluvad. Samuti sellest, et siin tekib Euroopa Komisjoni toetuse probleem. See pole nii, et et EK lööb Partsi välja käidud mõtte pärast kõik uksed pauguga kinni ja loobub rahastamisest. Kompromisside väljapakkumine ongi just see, mida terminali asjus vaja. Kus mitu riiki mängus, seal teisiti ei saagi.

Vastutus. Estonian Airi pankroti veerele tüürimine seisis tõepoolest Partsi vastutusalas, aga Erkki Raasukese nimelise salarelva kaasamine päästis ministri hullemast. See oli nii mõistlik samm, et meedia­nahatäis jäigi Partsil tookord saamata. Eesti Energia välisinvesteeringute asjus näitab aeg, kas keegi kastanid tulest välja toob. Ja rongipaanika leevendamiseks piisanuks pisukesest empaatiast Elroni juhi, miks mitte ka Partsi enda poolt. Ent nii Estonian Airil, Elronil kui ka Eesti Energial on siiski ka juhid, juhatused ja nõukogud, mis võiks kah millegi eest vastutada. Kas või vahelduse mõttes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 19:16
Otsi:

Ava täpsem otsing