Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nokialt võib tulla hiigeldividend

23. jaanuar 2014, 00:00

Nokial on lõpule jõudmas 5,44 miljardi euro suurune tehing, millega müüakse Microsoftile mobiiliüksus. Pangad prognoosivad investoritele tehingust hiigeldividendi.

Deutsche Bank AG arvates võib Soome ettevõte investoritele tagastada kuni 3 miljardit ­eurot. Nordea Bank AB prognoosib aga 3,7 miljardi ­euro suurust dividendi. Deutsche arvates võib Nokia dividendist teatada juba tänasel neljanda kvartali tulemuste avaldamisel. Nordea hinnangul teatab Nokia hiigeldividendist teises kvartalis. Nokia ise pole veel dividendist märku andnud, kirjutas Bloomberg.

Analüütikud prognoosivad, et Nokia kaotas eelmisel aastal 465 miljonit eurot. Deutsche Banki analüütiku Kai Korschelti sõnul taastab ­Nokia ka oma aastadividendi 20 senti aktsia kohta ning see läheb ettevõttele maksma 750 miljonit ­eurot. Helsingi fond Fondita Fund Management Co. prognoosib aastadividendi suuruseks 20 senti, DNB Markets 30 senti ja Swedbank AB 10 senti aktsia kohta. Nokia peatas oma iga-aastase dividendi eelmisel aastal.

Mis saab reitingust? Investoritel võib homme olla põhjust hiigeldividendi oodata, kuna ­Nokia on varem öelnud, et “raha, mida ta ei vaja, antakse investoritele”. Paraku pole Soome firma selle kohta ühtegi täpsustust öelnud. Lisaks ei kommenteerinud Nokia sõnagagi võimalikku hiigeldividendi.

Aastadividendi uuesti maksmisega võib ­Nokia oma rahapositsiooni ohtu seada, kui midagi peaks Microsofti tehinguga viltu minema. Nokial on praegu rämpsreiting kõigilt kolmelt suurelt reitinguagentuurilt. Eelmise aasta septembri lõpus oli Nokial 2,4 miljardit eurot vaba raha.

Nokia teatas mobiiliüksuse müügist septembris ning on selleks saanud ka heakskiidu Euroopa Liidult, kuid luba oodatakse veel teistelt riikidelt.

Dividendi taastamine võib mõjutada Nokia püüdlusi saada tagasi investeerimisjärgu reiting. Moody’s langetas augustis Nokia reitingu rämpstasemele, kuid pärast mobiiliüksuse müüki ütles agentuur, et võib reitingu investeerimisjärku tagasi tõsta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. January 2014, 19:52
Otsi:

Ava täpsem otsing