Maailmapank: Lõuna-Euroopa riskib kadunud generatsiooniga

Raido Neemre 23. jaanuar 2014, 22:01

Lõuna-Euroopa seisab silmitsi riskiga kaotada terve generatsioon kroonilisele tööpuudusele, sõnas Maailmapanga president CNBCle Maailma Majandusfoorumil Davoses.

“Me oleme äärmiselt mures ülikõrge noorte töötuse määra pärast, kuna selle mõjud ei ole mitte ainult lühiajalised vaid pigem pikaajalised,” sõnas Maailmapanga president Jim Yong Kim.

“Mõningates riikides räägime me juba kadunud generatsioonidest. See on mõeldamatu, et me kaotaksime terve põlvkonna mõnes neist Lõuna-Euroopa riikidest.”

Kimi kommentaarid järgnesid Iiri peaministri Enda Kenny väitele, et noorte tööpuudus on EL-i ainus suur kriis ning Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni hiljutisele raportile, mille kohaselt 2013. aastal olid üle maailma 74,5 miljonit noort vanuses 15-24 töötud. See number on peaaegu miljoni võrra suurem, kui aasta varem ning kergitab noorte töötusemäära 13,1%le.

Maailma Tööorganisatsiooni direktor Guy Ryder sõnas, et maailma juhid võiksid õppida Šveitsi tööhõive mudelist. Šveitsis läheb vaid 25% noortest ülikooli, ülejäänud lähevad kas praktikale või kutsekooli.

“Selle olukorra lahendamiseks on erinevaid meetodeid,” sõnas ta, lisades, et “me usume, et lõunariigid peavad hakkama kiiresti erinevaid lahendusi otsima.”

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2014, 22:17
Otsi:

Ava täpsem otsing