Investorid näevad suuremat müügilainet

Raido Neemre 24. jaanuar 2014, 22:39

Viimased kaks päeva on börsidel olnud väga mustad ning kauplejate arvates on veel liiga vara öelda kindlalt, kas see äkiline müügilaine on kaua oodatud “suur müük”.

“USA börsid on viimastel päevadel palju kukkunud. Langus algas peale teadet, mille kohaselt on Hiina tööstus kokku tõmbumas ning see omakorda tekitas hirme globaalse majanduskasvu aeglustumise kohta.

Arenevad turud Istanbulist Buenos Aireseni on tundnud juba selle põletavat valu.

Kauplejad näevad jätkuvat volatiilsust ja suuremat müüki ka järgmisel nädalal, kui Föderaalreserv teeb otsuse tõenäoliselt oma võlakirjaostu programmi edasise kärpimise osas.

“Ma arvan, et see on olnud algusest peale üks teguritest. Nõrkuse, mida me oleme näinud viimase seitsme või kaheksa kuu jooksul, juured ulatuvad Föderaalreservi võlakirjaostu kärpekava muudatustesse,” sõnas Deutsche Banki G-10 valuuta analüütik Alan Ruskin.

Mitmed strateegid on selleks aastaks ennustanud 10% või enam korrektsiooni. Analüütikud eeldavad siiski, et turg lõpetab selle aasta kõrgemalt, isegi peale eelmise aasta 30% kasvu.

Hapule tujule lisas veel kaalu väljamüük arenevatel turgudel nagu Mehhiko, Tšiili, Argentiina, Türgi ja Brasiilia.

Argentiina valuuta kukkus eile peale märkide ilmnemist, mille kohaselt riigi keskpanga välisvaluuta reservid olid kahanemas.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. January 2014, 22:39
Otsi:

Ava täpsem otsing