Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

RSA plaanib üksusi sulgeda

Kadri Põlendik 24. jaanuar 2014, 16:26

Brittide kindlustusfirma RSA Insurance Group Plc plaanib majandusraskuste tõttu müüa oma varasid Kesk- ja Ida-Euroopas.

RSA-l on kavas lähiajal palgata UBS AG, mis hakkaks tegelema nende varade müügiga Poolas ja Lätis, ütlesid anonüümseks jääda soovinud allikad Bloombergile. Väidetavalt ei ole UBS AG--le veel rohelist tuld antud.

Kindlustusfirma otsib võimalusi oma kulusid koomale tõmmata pärast kolme kasumihoiatust eelmise aasta neljandas kvartalis ja 242 miljoni euro (220 miljoni naela) suurust investeeringut Iiri üksusesse. Viimaste sündmuste tagajärjel lahkus ametist ettevõtte tegevjuht Simon Lee. RSA grupi nõukogu esimees Martin Scicluna ütles jaanuari algul, et RSA kapitalipositsiooni ülevaatamine edeneb ja kaalutakse kõiki võimalusi.

Kõneisik Jon Sellors sõnas eile, et RSA ei kommenteeri oma majandusülevaadet enne järgmist kuud, kui teatab oma aastatulemused.

Kasumihoiatused ja kapitalisüst vähendasid RSA turuväärtust mullu enam kui 1,6 miljardi euro (1,3 miljardi naela) võrra. Standard & Poor’s tõmbas detsembris RSA krediidihinde alla A- peale ja teatas, et hinne võib veelgi langeda, kui ettevõte oma kapitali ei tugevda.

RSA tegutseb 32 riigis Euroopas, Aasias, Ladina-Ameerikas, Kanadas ja Lähis-Idas ning on viimase kaheksa aasta jooksul omandanud rohkem kui 60 üksust. Kesk- ja Ida-Euroopas tegutseb RSA Leedus, Lätis, Eestis, Poolas, Venemaal ja Tšehhis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2014, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing