Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Venemaa president täna Brüsselis

Sirje Rank 28. jaanuar 2014, 11:28

Täna toimub Brüsselis Euroopa Liidu ja Venemaa tippkohtumine, mis on tavapärasest lühem ning erimeelsuste poolest üks viimase aja pingelisemaid.

Paarile tunnile kärbitud kohtumisel tahab Euroopa Liit eelkõige rääkida president Vladimir Putiniga Ukrainast, kirjutab Wall Street Journal.

Läinud aasta lõpul võitis Moskva vägikaikaveo Ukraina üle, kui president Viktor Janukovitð jättis Vilniuses allkirjastamata pikki kuid läbi räägitud vabakaubandus- ja assotsiatsioonilepingu Euroopa Liiduga, eelistades tihedamat majanduskoostööd Venemaaga.

Sealt edasi on EL ja Moskva vastastikku süüdistusi loopinud Ukraina survestamise üle.

Suhteid pingestab ka Euroopa Liidus Gazpromi vastu algatatud uurimine väidetava monopoolse turupositsiooni kuritarvitamise eest ning Brüsseli otsus nõuda mitmetelt liikmesriikidelt Gazpromiga sõlmitud pikaajaliste gaasilepingute muutmist, kuna need on vastuolus ELi reeglitega.

Euroopa Liidul on ettevalmistamisel rida uusi kaebusi Venemaa kohta Maailma Kaubandusorganisatsioonile.

Mitmed diplomaadid tunnistavad poolte vahel süvenevat usaldamatust.

"Liigume ühelt tippkohtumiselt teisele väga väikeste edusammudega," ütles Slovakkia väliminister Miroslav Lajcak. "Väliselt ütleme, et oleme strateegilised partnerid ... kuid pealispinna all on paljudes asjades järjest rohkem erimeelsusi."

N-ö ühisrinnet Euroopa Liidul Venemaaga suhtlemiseks ei ole. Läinud nädalal jäid Venemaa suhteid arutanud Euroopa Liidu välisministrid väga erinevatele seisukohtadele, kirjutab WSJ.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. January 2014, 11:29
Otsi:

Ava täpsem otsing