Puhkepäev. Disney fantaasiamaailmad

31. jaanuar 2014, 00:00

Järgmisel nädalavahetusel Saku Suurhallis toimuvate Disney jääsõu etenduste loojad pole fantaasiat ega raha kokku hoidnud ei sõuelementide, inventari, efektide ega tehnilisel tipptasemel osatäitjate pealt.

Eesti etenduste toimumise taga seisva Live Nation Balticsi peapromootori Eva Palmi sõnul on Disney jääetendusel maagiline lavakujundus.  Lisaks veel säravad kostüümid, värvide ja valguse mäng, elusuuruses tegelaskujud ning ilus uisu­tamiskoreograafia, mis kõik aitab publikul näha Disney fantaasiamaailmu Saku Suurhalli jääl ellu ärkamas.

Animafilmide kangelased. Pilkupüüdvaim element kahetunnises jääsõus on vast number joonisfilmist “Autod” tuntud masinatega. Filmi vahendusel Radiator Springsi väikelinnast tuttavad neljarattalised, Matu, Pikne McQueen, Sally jt, on elusuurused ning spetsiaalselt selle sõu jaoks valmistatud. Nad on realistlikud, samas aga käituvad sõu tegelastena – pilgutavad silmi ja liigutavad suid, tantsivad ja liiguvad nii edaspidi kui ka tagurpidi.

Lisaks autodele rullub jääetenduses vaataja silme ees lahti väikese merineitsi veealune maailm koos helendavate korallide ja merikarbitrummidega. Samuti muutub areen hiigelsuurte lillede ja liblikatega Haldjaoruks ning lõpuks vuhiseb üle lava “Leluloo” tegelaste paraad. Peale tervikstseenide saab sõus näha ka Miki ja Minni Hiirt, part Donal­dit ning koer Goofyt, kes mõistagi on uiskudel.

Terve Disney jääetendus on üks suur üllatavate efektide jada. Väikese Merineitsi loo visuaalne pool loob illusiooni, nagu toimuks tegevus vees. Efekti loomiseks on kasutatud liikuvaid siidkanga pannoosid ning merepõhjale viitavaid dekoratsioone, mille vahel liiguvad kostümeeritud uisutajad. Haldjaoru stseenis kattub kogu jää lilledega.

Palju vaatamist. Fantaasiamaailmades on ühendatud uisutamine, tants, sportvõimlemine ja näitlemine. Etenduse koreograafia osa on valminud kahe tuntud koreograafi käe all. Meeskonnas on Sarah Kawahara ning Cindy Stuart, kes on aidanud lihvida mitmetele olümpiavõitjate ja maailma­meistrite jäätantsu kavasid.

Eva Palmi sõnul toimus Disney On Ice’i jääetenduse dublaaþ eesti keelde sõu loojate range kontrolli all. “Disney poolt paluti, et tegelastele annaksid oma hääle võimalikult paljud samad inimesed, kes töötasid ka originaalmultikate dublaaþi kallal,” sõnas ta. Nii annavadki tegelastele taas hääle Koit Toome, Anu Lamp, Indrek Taalmaa, Emil Rutiku, Harriet Toompere jpt.

 

Fookuses

  • Disney on Ice – Fantaasiamaa­ilmad

7.–9.02 Tallinnas Saku Suurhallis, Paldiski mnt 104b (kavas on viis etendust)
Piletid: 25–45 eurot
www.fbi.ee

 

Tasub teada

  • Praegu kinodes jooksvad anima- ja perefilmid

“Lumekuninganna ja igavene talv”
Optimist Anna asub raskele teekonnale, abiks tahumatu mägilane Kristoff ning tolle ustav põhjapõder Sven, et otsida üles oma õde Elsa, kelle jäine võlujõud hoiab kogu Arendelli kuningriiki igavese talve vangistuses.

“Tarzan”
Gorillade seas kasvanud Tarzan kohtub pärast kümmet aastat üksildast elu dþunglis jälle inimest – julget ja kaunist Jane Porterit. See on armastus esimesest silmapilgust. Jane’i armastuse nimel tuleb Tarzanil aga võidelda.

“Dinosauruste radadel”
Filmi vaadates saab näha ja tunda, milline oli elu ajal, mil Maal elasid dinosaurused.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2014, 16:19
Otsi:

Ava täpsem otsing