Technopolis Ülemiste müük kasvas 15%

Indrek Kald 18. veebruar 2014, 12:00

Ülemiste City linnakut arendava ASi Technopolis Ülemiste müügikäive kasvas mullu võrreldes eelmise aastaga pea 15% ning kulumieelne tegevuskasum 12%.

Technopolis Ülemiste müügikäive ulatus 5,6 miljoni euroni, kulumieelset tegevuskasumit (EBITDA) teeniti 3,5 miljonit eurot.

Technopolis Ülemiste juhi Gert Jostovi sõnul oli aasta ettevõttele edukas. Meie arendatud äripindade täituvus linnakus küündis aasta lõpuks 97,7%ni, ütles ta pressiteates.

"Möödunud aasta tähtsündmuseks võib pidada 24 000 m² kolmiktorni valmimist Lõõtsa tänaval, mis oli linnaku senise ajaloo mahukaim arendusprojekt. Täna asuvad selles hoones näiteks Eesti maksu- ja tolliameti ning If Kindlustuse peakontorid," lisas ta.

Jostovi sõnul sai mullu olulise täienduse ka Ülemiste City ühistranspordiühendus. "Novembrikuus avati linnakus seitse uut bussipeatust ja Tallinna teiste linnaosadega ühendavad meid tänaseks neli erinevat bussiliini ning ida suunal liikuvad rongid, mis annab linnaku ligi 6000 töötajale varasemast suuremad liikumisvõimalused," märkis ta.

Kui seni on ettevõtte eesmärgiks olnud Ülemiste Citys uute büroo- ja ärihoonete arendamine ning nendega kaasnevate teenuste pakkumine, siis värskelt avalikustatud arhitektuurikavandi kohaselt kerkivad linnakusse järgmise 10-15 aasta jooksul veel ka kortermajad, söögikohad, meelelahutusasutused, pargid jms.

"Eesmärgiks on teha Ülemiste Cityst täisväärtuslik linnaosa, tuua siia elu 24/7 ja luua keskkond, ms mõjuks linnakus tegutsevatele ettevõtetele ja töötajatele innustavalt. Seda plaani hakkame ellu viima koos Mainor Ülemiste ASiga," selgitas Jostov. "Järgmiseks suuremaks arendusprojektiks saab Lõõtsa tänav 5 uue 13korruselise büroohoone ehitus," kinnitas ta.

AS Technopolis Ülemiste kuulub 49protsendilise osalusega ASile Mainor Ülemiste ja 51protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2014, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing