Danske otsib kasvu Norra ja Rootsi kuumavalt turult

Sirje Rank 21. veebruar 2014, 10:03

Taani Danske Banki juht Thomas Borgen tahab suurendada eluasemelaenude väljastamist Norras ja Rootsis, väites, et kinnisvaramulli jutud neis riikides on liialdus.

"Need on kaks turgu, kus me saame kasvada," ütles Borgen agentuurile Bloomberg.

Danske juhiks saades lubas Borgen omakapitali tootluse tõsta läinud aasta 5%-lt vähemalt 9%-le. Taani enda turult on aga kasvu raske leida - see ei ole veel 2008. aasta kinnisvarakrahhist toibunud. Laenunõudlust Taanis hoiab tagasi maailma kõrgeim laenukoormus - taanlaste laenud moodustavad 321% majapidamiste kasutada olevast sissetulekust. Rootsis on sama näitaja 180% ja Norras ligi 200%.

Ka on Danske Taanis palju kliente kaotanud - mullu ca 110 000 jaeklienti, kuna klientide rahulolu uuringutes on pank konkurentidega võrdluses kehvema hinnangu saanud.

Norras, kus kinnisvara hinnad viimase kümnendiga kahekordistusid, on hinnad hakanud alanema. Rootsis on korterite hinnad 2002. aastast arvates peaaegu kolm korda ja majade hinnad enam kui kaks korda kasvanud, jätkates praegugi tõusu.

"Olen kindel, et Rootsis on turu jahutamiseks kasutusele võetud piisavalt meetmeid," ütles Borgen. "Hinnakorrektsioon võib tulla ja ilmselt ka peaks tulema, kuid loodetavasti toimub see kontrollitud moel. See on meie põhistsenaarium."

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2014, 15:38
Otsi:

Ava täpsem otsing