Lendame IT-ülikoolilinnaga maailma IT-hariduse tippu

27. veebruar 2014, 00:00

Loogiline samm Eesti IT-edu jätkamiseks on luua Eesti IT-ülikool või Eesti IKT-ülikool. Inglise keelde tõlgitult võiks õppeasutuse nimi olla IT University of Estonia või ICT University of Estonia.

Koos ülikooliga tuleb luua rahvusvaheline ülikoolilinn, kus tudengitel oleksid kõik moodsad võimalused õppimiseks, elamiseks ja vaba aja veetmiseks.  Lisaks tavapärastele IT-õppeprogrammidele, nagu tarkvaratehnika, küberkaitse, bioinformaatika, robootika, veebidisain, IT-ärijuhtimine, arendaks ülikool välja ­uusi ITga põimunud õppekavasid. Õpetada võiks meditsiini, hariduse ja meelelahutusega seotud IT-erialasid.

Online-õpe. Statsionaarõppe kõrval pakuks ülikool laia valikut online-õppeprogramme nii kraadi saamise võimalusega kui ka lihtsalt läbitavate kursuste näol. Kui päevases õppes oleks 1000–5000 tudengit, siis online-õppurite arv oleks piiramatu. Kui ülikool saab prestiižseks ja õppeasutuse diplom usaldusväärseks globaalsel tööturul, kujuneb online-õpe ülikoolile suureks tuluallikaks.

Sobiv piirkond ülikooli rajamiseks on Viimsi vald, looduskaunis poolsaar turvalise elukeskkonna ja vaba aja veetmise võimalustega. Viimsi valla keskus lausa tahab väljaarendamist. Ülikooli modernne hoone saaks valla sümboliks ning tõmbekeskuseks. See tooks valda väärikaid töökohti, millega vähendataks vajadust sõita iga päev ummikuid trotsides tööle Tallinna kesklinna.

Igati moodne. Eesti IT-ülikooli hoone peab olema ülimoodsa disainiga, kuna see on oluline turunduselement, mille demonstreerimine  internetiavarustes, konverentsidel ja näitustel meelitaks kohale parimaid IT-valla tulevikustaare nii ­Euroopast, Ameerikast kui ka Aasiast. Visuaalne füüsiline keskkond annab usaldustunde, et õppeprogrammid vastavad rahvusvahelistele standarditele.

Kõrghariduse omandamine IT-vallas on laienev trend, osalt ka seetõttu, et isegi tööpuuduse käes vaevlevas Euroopas on üle poole miljoni vakantse IT-töökoha. Eestil on suurepärane võimalus napsata uuest maailmatrendist suurim amps.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi “Edukas Eesti” raames.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. February 2014, 19:46
Otsi:

Ava täpsem otsing