Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kaasame idufirmadesse enim naisi

03. märts 2014, 00:00

Eesti edukusele aitab kaasa, kui võtta eesmärgiks olla maailmas esimeste seas lisaks idufirmade arvule ka naiste arvu poolest antud valdkonnas.

Praxise tehtud IKT kompetentsusega tööjõu uuringu järgi töötavad Eestis IKT ametikohtadel enamjaolt mehed (78%). Samal ajal teevad umbes 80% ostuotsustest naised. Samuti kasutavad nad meestest rohkem sotsiaalvõrgustikke, nutitelefone ja tahvelarvuteid. Seega peaksid naised osalema märksa rohkem ka erinevate nutikate rakenduste loomisel, sest tarbijatena teavad nad paremini, milliseid tooteid vaja on.

Kui valdkonda edaspidi noorte seas tutvustada, ongi suurem kasutamata potentsiaal just naiste hulgas. IKT sektorile parema maine loomiseks tuleks muu hulgas tutvustada noortele naistele valdkonna kõige ligitõmbavamaid omadusi (põnev, mitmekesine, tulutoov jne) ning parandada nende jaoks võimalusi osaleda seemne- ja riskikapitali programmides.

Teiste spetsialistide kaasamine. Töörühmad on efektiivsemad ja innovaatilisemad, kui neis on esindatud erinevad vaatenurgad ning probleemide lahendamise viisid.

Naiste huvi tõstmise kõrval tehnoloogiaerialade vastu on sama oluline ka olemasolevate “pehmete” erialade spetsialistide (kelleks on samuti paljuski naised) meelitamine IT ja start-up’ide maailma, kus üheks edukuse aluseks on erineva oskusteabega liikmetest koosnevad tugevad tiimid. Selleks peaks korraldama rohkem vastavaid üritusi ja koolitusi (sh ümberõpet) ning tooma meedias esile edukaid IT naisettevõtjaid, kes eeskujuga teisi inspireeriksid.

Euroopa Komisjoni naiste ja IKT sektori uuringust selgus ka, et kui naised töötaksid tehnoloogia valdkonna ametikohtadel sama sageli kui mehed, oleks võimalik suurendada ­Euroopa SKPd igal aastal umbe­s üheksa miljardi ­euro võrra.

Artikkel ilmub Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, EMT, Raidla Lejins & Norcousi, Saku Õlletehase, Tallinna Vee ja Äripäeva arvamuskonkursi “Edukas Eesti” raames.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. March 2014, 17:42
Otsi:

Ava täpsem otsing