Heleniuse suurprojekti ehitus algab 2015

04. märts 2014, 00:00

Trigon Capitali suurprojekt ­Gate Tallinn, mille arendus peatus puuduva ristmiku tõttu, on nüüd hoogu sisse saamas, ehitusega loodetakse alustada järgmisel aastal.

“Kuidas saab ehitada suurt kaubanduskeskust, kui inimesed ei pääse sinna lihtsalt ligi?” küsis Trigon Capitali suuromanik Joakim Helenius. “Ainus põhjus, miks Gate Tallinn on olnud pausil, on see, et oleme oodanud teeühendust ja nüüd seda ehitatakse, nagu te võite näha,” selgitas ta. Nüüd, mil Topi ristmiku ehitamine Tallinna piiril Pärnu maanteel käib, on kindel, et ­Gate Tallinna projektiga saab edasi minna.

Millal täpselt ehitus algab, selgub Heleniuse sõnul ristmiku valmimisest, kuid plaan on lõpliku kontseptsiooniga alustada järgmisel aastal.

Kuuldust, nagu oleks Trigoni projekti peatumine kuidagi seotud luhtunud Ameerikanurga arendusega, Helenius ei kinnita, korrates, et algselt 2012. aastal ehitust alustama pidanud ­Gate Tallinn seisis puhtalt tee-ehituse taga.

“Ameerikanurgal olid omad probleemid ja meie tahtsime neid vältida. Üks viis nende vältimiseks on olla 100% kindel, et sul on hea ühendus. Ei ole mõistlik anda järjest lubadusi, vaid peaks pigem ootama, kuni tingimused on sobivad, ja siis tegutsema,” ütles Helenius.

Hoiab saladust. Järgmiseks on Trigonil plaanis käiku lasta 2–3 esialgset kontseptsiooni, mida esimeses etapis arendada. Täpsemalt ei soovinud Helenius rääkida, märkides, et kui kõik on selge ja nad on valmis kõigile tehnilistele küsimustele vastama, siis nad annavad sellest ka märku.

“Need kontseptsioonid tulevad revolutsioonilised ja hiigelsuured. Ma arvan, et nad teenindavad palju-palju rohkemat kui Eesti turg. Kui kõik läheb nii, nagu loodame, saab sellest hiiglaslik turismimagnet Eesti jaoks ja tõmbab ligi loodetavasti väga märkimisväärsel hulgal naaberriikide turiste,” sõnas Helenius.

Projekti peamine investor on Trigon Capital, kaasatud on ka erinevatest riikidest teisi investoreid, kellest Helenius ei soovinud täpsemalt rääkida.

Huvi Gate Tallinna vastu on väidetavalt suur ka üüriliste poolelt, kuid selleski osas jäi Helenius napisõnaliseks.

 

Mis on mis

  • Gate Tallinn

Multifunktsionaalne jaekaubanduspark, kus on ka lao-, logistika- ja äriruumid.
paikneb Tallinna piiril, Via Baltica ja Tallinna ringtee planeeritaval ristmikul.
Projekti töötas Trigon Capital välja ligi kolme aastaga ja see hõlmab ehitusõigust ligikaudu 240 900 ruutmeetrile, millest enamiku katab Balti suurim jaemüügile keskenduv kaubanduskeskus.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. March 2014, 19:58
Otsi:

Ava täpsem otsing