Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ilves USA asepresidendile: peame olema Ukraina kriisi puhul otsustavamad

04. märts 2014, 08:49

President Toomas Hendrik Ilves kõneles eile hilisõhtul Ameerika Ühendriikide asepresidendi Joe Bideniga Venemaa sõjalisest tegevusest Ukrainas.

Eesti riigipea ja USA asepresident leidsid, et tegemist on sõjalise invasiooniga Ukraina vastu, millele demokraatlikud riigid peavad ühiselt, ühtselt ja mõjusalt vastu astuma, vahendas presidendi kantselei.

„Paraku näeme Euroopas veel liiga palju kõhklemist ja kartust. Peame olema üheskoos otsustavamad seismaks nende väärtuste eest, millele toetuvad ja mille kaitseks on loodud nii NATO kui ka Euroopa Liit,“ ütles Eesti riigipea. „See on demokraatliku maailma usaldusväärsuse küsimus.“

Asepresident Bideni algatusel toimunud telefonivestluses tõdes president Ilves, et kriis Ukrainas muudab kogu Euroopa julgeolekut, misjärel peavad oma suhtumist muutma NATO ja EL tervikuna ning kõik liitlased eraldi võetuna.

„Ameerika Ühendriikide panus meie regiooni julgeolekusse ja siinne kohalolek kui heidutus muutub taas järjest olulisemaks,“ sõnas president Ilves.

Telefonivestluses räägiti ka võimalikest sanktsioonidest, mida demokraatlikud riigid saaksid kasutada Krimmis toimuva sõjalise invasiooni ohjeldamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. March 2014, 12:54
Otsi:

Ava täpsem otsing