Dombrovskis toetab Junckerit

Sirje Rank 06. märts 2014, 11:11

Euroopa Parlamendi Rahvapartei (EPP), kuhu Eesti parteidest kuulub IRL, koguneb täna Dublinis, et nimetada oma kandidaat Euroopa Komisjoni presidendi kohale.

Läti endine peaminister Valdis Dombrovskis, kes on ise üks kandidaate, kutsus täna oma Twitteri konto kaudu toetama rivaali, endist Luksemburgi peaministrit Jean-Claude Junckerit.

"Parima tulemuse saamiseks peab EPP koonduma ja toetama Jean-Claude Junckeri kandidatuuri Euroopa Komisjoni presidendi kohale," säutsus Dombrovskis Twitteris.

Euroopa Parlamendi teine suurim fraktsioon, sotsiaaldemokraadid, on oma kandidaadiks nimetanud Euroopa Parlamendi praeguse presidendi sakslase Martin Schulzi. Parlamendi liberaalide fraktsioon (ALDE), kuhu Eesti parteidest kuuluvad Reformierakond ja Keskerakond, nimetas veebruari algul oma kandidaadiks Belgia endise peaministri Guy Verhofstadti.

Euroopa Parlament, mille uue koosseisu valimised toimuvad maikuu lõpus, loodab seekord kaasa rääkida ka Euroopa Komisjoni uue presidendi nimetamisel - selleks ka see oma kandidaatide üles seadmine. Otsest kohustust ELI valitsusjuhtidel aga parlamendi kandidaatide seast valikut teha ei ole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2014, 11:11
Otsi:

Ava täpsem otsing