VIDEO: kes kellega käima hakkab? 

Alyona Stadnik 07. märts 2014, 12:29

Täna kogunes Reformierakonna juhatus, et moodustada konsultatsioonideks delegatsioon ning arutada, kellega ja millal peetakse nõu uue koalitsiooni moodustamise osas.

Äripäev uuris Reformierakonna liikmetelt, kas nad on isiklikult valmis sotsiaaldemokraatidega koalitsiooni moodustama.

„Ei ole valmis, olen valmis ainult olemasolevaks valitsuseks," ütles rahandusminister Jürgen Ligi. Samas ta möönis, et igasuguste muutustega tuleb kaasa minna, kui need toimuvad.

Valdo Randpere sõnul ei ole ta valmis Edgar Savisaarega koalitsiooni moodustama, kõik muu jätab juhatusele arutamiseks.

Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal ütles eile, et täna koguneval erakonna juhatuse koosolekul moodustatakse delegatsioonid koalitsioonikõneluste pidamiseks.

„Kindlasti tulevad jutuks ka sisulised teemad. Usun, et olulised on julgeoleku, energeetilise sõltumatuse, Euroopaga ühenduste rajamise, lastetoetuste tõusu jätkumise ja näiteks tööjõumaksude alandamise ideed,“ ütles Reformierakonna volikogu esimees Kristen Michal eile. „Need on teemad, millest saab rääkida nii IRLi (Isamaa ja Res Publica Liit - toim) kui SDEga (Sotsiaaldemokraatlik Erakond - toim). Keskerakonna liidri hiljutised positsioonivalikud ja toon tekitas olukorra, kus nendega ei ole julgeolekuteemadel ühist suunda.“

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. March 2014, 13:18
Otsi:

Ava täpsem otsing