Koda tahab muuta KOVide rahastamist

Kadri Põlendik 10. märts 2014, 13:19

Selleks, et motiveerida omavalitsusi suunama rohkem tegevusi ettevõtluse arendamiseks, tegi kaubanduskoda ettepaneku muuta kohalike omavalitsuste rahastamise põhimõtteid.

Kaubanduskoda tegi ettepaneku muuta omavalitsuste rahastamist selliselt, et füüsilise isiku tulust laekuks omavalitsustele tulevikus pool isiku elukoha ja pool töökoha järgi. Selliselt oleksid enam motiveeritud just need kohalikud omavalitsused, kes panustavad tasakaalustatult nii elu- kui ettevõtluskeskkonna arengusse, teatas kaubanduskoda.

Väga suure osa isikute elu- ja töökohad asuvad erinevates omavalitsustes ning seega oleks õiglane, kui rahastamissüsteem toetaks enam ka neid omavalitsusi, kes panustavad ettevõtlusse ja töökohtade tekkimisse ning peavad ettevõtlust omavalitsuse territooriumil oluliseks, seisab kaubanduskoja teates.

Ettepaneku kohaselt tuleks üleminek läbi viia viie aasta jooksul etapiviisiliselt ning vajadusel kasutada ülemineku ajal võimalike negatiivsete mõjude leevendamiseks ka tasandusfondi. Lisaks paneb kaubanduskoda ette üle vaadata ka praegune tasandusfondi toimimise loogika ning parandada omavalitsuste võimalusi anda kasutada maad ettevõtluse tarbeks.

Kaubanduskoja ettepanekut toetasid juba mullu oktoobris mitmed omavalitsusjuhid Äripäeva artiklis "Kuidas suurendada valdade tulusid?".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    10. March 2014, 13:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing