Kusmin: puudega inimesed vähendaksid tööjõupuudust

Eliisa Matsalu 13. märts 2014, 13:29

Erivajaduste inimeste kaasamine tööturul vähendaks tööjõupuudust, leidis Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu aseesimees Kati Kusmin.

Kui praegune tööturu olukord jätkub, ulatub aastaks 2040 Eesti ülalpeetavate osakaal 70 protsendini, märkis Kusmin täna konverentsil Tuulelohe Lend 2014. Tema sõnul tähendab see, et igaüks, kes suudab ja soovib tööturul oma panuse anda, peaks saama seda ka teha, olgu ta lapsevanem, vanur või puudega.

Kusmini sõnul ei vasta tõele levinud arvamus, et erivajadustega inimestele pole sobivaid töökohti. Praegu piiravad nende integreerumist tööturule peamiselt piiratud liikumine, tööandjate eelarvamused ning erivajadustega inimeste enesekindlusetus ja puudulik kvalifikatsioon. Kusmini sõnul saaks erivajadustega inimeste värbamise juures palju ära teha ka töötukassa, kes saaks neile pakkuda näiteks tugiisikut. Veel lihtsustaks nende kaasamist tööturule näiteks sotsiaalmaksu osaline korvamine ja koolituste pakkumine.

Kusmini hinnangul suurendavad erivajadustega inimeste palkamise aktiivsust ka tööandjate positiivsed kogemused. „Kutsun üles kõiki ettevõtteid, kes on sellega tegelenud, teistega oma kogemusi jagama,“ märkis ta.

Ka teiste gruppide, näiteks õppurite ja lastevanemate suuremat tööturule kaasamist aitaks Kusmini sõnul veel kaugtöölaudade kasutamine. „Mõnikord on töö piirkonnas, kuhu inimesel puudub transport. Eriti just maapiirkondades,“ märkis Kusmin. Probleemi üheks lahenduseks on tema sõnul kaugtöölaudade kasutamine, mis tagab tööaja paindlikuma kasutuse ja ka väiksema ajakulu.

„Tööandjatel tuleks teha suur mõtteline muudatus, sest kaugtöölaudade suurema kasutuse korral ei mõõdetaks enam töölisi kohaloleku, vaid tulemuste põhjal. See nõuab kindlasti ka tööandjalt distsipliini,“ märkis Kusmin.

Kusmin lisas, et Eestis kasutamata ressursiks ka osaline tööaeg. Kui Euroopa Liidus on 20 protsenti töölistest osalise tööajaga, siis Eestis on see protsent vaid kümme. Teema nõuab Kusmini sõnul aga rohkem läbirääkimist ja tähelepanu, sest praeguste seaduste järgi kipub osalise tööajaga töötaja pidamine tihti ettevõtjale kalliks minema.

Töötajaid leiab Kusmini sõnul ka tööjõurenti kasutades, ja see on viimastel aastatel tööandjate seas üha menukamaks muutunud. „Kui on vaja ajutiselt suurendada tööliste arvu, on see väga hea võimalus,“ märkis ta .

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. March 2014, 13:29
Otsi:

Ava täpsem otsing