Rõivas loob uue kevadkoalitsiooni

Indrek Kald 14. märts 2014, 14:27

President Toomas Hendrik Ilves andis täna Reformierakonna peaministrikandidaadile Taavi Rõivasele ülesande moodustada uus valitsus.

"Ministriportfellid jäävad viimaseks asjaks, mille üle arutatakse. See on alati nii, et kõigepealt lepitakse kokku sisulistes asjades ja siis portfellide jaotuses," ütles Rõivas.

Taavi Rõivase sõnul võtab ta Vabariigi presidendi ülesande moodustada uut valitsust täie tõsidusega. „Meie eesmärk on võimalikult kiiresti jõuda selleni, et Eesti saab uue toimiva enamusvalitsuse. Me oleme välja öelnud, et uus valitsus pühendab oma töös rõhuasetused sellele, et inimeste sissetulekud kasvaksid ja nende toimetulek paraneks,“ märkis Rõivas.

Ta lisas, et on väga oluline, et Eesti julgeolek oleks tagatud ja ning peavad suurendama tähelepanu valdkondadele, mis on julgeolekuga seotud kõige laiemalt. „Kindlasti moodustame valitsuse, mis on näoga rahva poole,“ kinnitas ta.

Homme kohtuvad sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond koalitsioonilepingu läbirääkimiste pidamiseks.

Seaduse järgi peab Rõivas kahe nädala jooksul esitama riigikogule ettekande uue valitsuse moodustamise alustest. Seejärel hääletab riigikogu, kas anda peaministrikandidaadile volitused valitsuse moodustamiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. March 2014, 17:26
Otsi:

Ava täpsem otsing