Danske Capital: valdkond dikteerib palgataseme

Marta Jaakson 18. märts 2014, 17:51

Danske Capital AS-i tegevjuht Silja Saare hinnangul dikteerib palgataseme investeeringute juhtimise valdkond ning Eestis tegutsevate professionaalide piiratud hulk.

„Kuna investeeringute juhtimise valdkond on rahvusvaheliselt homogeenne, dikteerib see valdkonna palgataset juba aastaid, nii Skandinaavias kui mujal maailmas,“ kommenteeris Saar. Ta lisas, et palgataseme puhul on määrav ka valdkonnas Eestis tegutsevate professionaalide piiratud hulk.

Saare märkis, et Danske Capitali meeskonna palgatasemed väljendavad meeskonna pikaaegset kogemust ja kompetentsi, vastutuse ulatust ning läbi aastate saavutatud häid tulemusi.

Danske Capitalil on väikesearvulise investeerimisprofessionaalide meeskond, mille tõttu  Saare hinnangul pole Danske Capitali keskmise palga võrdlus finantssektoriga laiemalt üks ühele võrreldav. „Ilmselgelt leidub finantssektori siseselt kõrge vastutuse ning kompetentsiga valdkondades, osakondades samaväärse kui mitte kõrgema keskmise palga maksjad, saajad,“ märkis ta.

Danske Capitali tööjõukulud suurenesid 2013. aastal seitse protsenti, mis teeb töötasu keskmiseks 4503 eurot kuus.

Danske Capital AS on 2012 aasta andmeil finantsvaldkonnas kõrgeima palga maksja.

Milline on selle sektori parimat palka maksvad firmad, saab lugeda 26. märtsil ilmuvast Äripäeva erilehest Palga TOP.

Lisaks toimub 26. märtsil Äripäeva palgafoorum, kus räägitakse, kuidas leida ja hoida kõrgepalgalisi töötajaid, kui tugevalt palk motiveerib, kellele sobib 100% tulemuspalk ja paljust muust. Eriti oodatud on tipp- ja keskastme juhid, kes tegelevad igapäevaselt inimeste ja töötulemuste juhtimisega.

Vaata palgafoorumi kava SIIT, registreeru foorumile SIIN.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2014, 15:37
Otsi:

Ava täpsem otsing