Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Ettevõtjad loodavad Poola suurusele

20. märts 2014, 00:00

Paarkümmend Eesti ettevõtjat sõitis presidendiga riigivisiidile Poola, et ahvatleval turul vajalikke sidemeid sõlmida.

Äridelegatsiooni kuuluvatel ettevõtjatel on Poolas oma programm, mis seisneb suures osas ärilõunatel osalemises ja suhete loomises oma valdkonna Poola ettevõtjatega

Visiiti korraldav Eesti kaubandus-tööstuskoda uuris paar kuud enne visiiti ettevõtjatelt, millise eesmärgiga nad Poola sõidavad ja kellega kohtuda tahavad. Koja peadirektor Mait Palts ütles, et igale ettevõtjale püüti kokku panna võimalikult kasulik programm.

Äripäev uuris visiidil osalevatelt ettevõtjatelt, mida nad Poola tegema tulid ning kui tulus on neile kolmepäevase riigivisiidi esimene pool seni olnud.

Kontaktid riigiametnike seas. Elektroonilise piirijärjekorra broneerimise süsteemi loonud ettevõtte GoSwift juhatuse liige Hannes Plinte ütles, et neile on visiidi eesmärk leida partnereid piirijärjekorrateenuse käivitamiseks.

Poola on järjekorras viies välis­riik, kus GoSwift tahab tegevust alustada. “Otsime kontakte kõrgetasemeliste riigiametnike seas, et neile seda plaani tutvustada. Olen mõne kontakti juba saanud, valdavalt juhuslikult,” lausus ta ja ütles, et tegi ­Eestis siiski ka eeltööd.

Martin Rand OÜst VitalFields lausus, et ettevõte tahab Poola põllumajandust efektiivsemaks muuta. “Et Poola põllumehed saaksid olla rohkem põllu peal, mitte topata bürokraatia taga, ja saada rohkem saaki,” selgitas ta. “Meie põhieesmärk on siin PRi teha, täna (eile – toim) saatsime pressiteate välja ja loodame pisut kajastust ka saada.”

Rand lausus, et nende põllupõhise ilmaennustuse rakendust on partnerite kaudu raske müüa, ja nad tahavad otse põllupidajatega suhelda.

Ta nentis, et nad otsustasid ­visiidiga liituda liiga hilja. “Kahjuks ei jõutud siia õigeid inimesi ette valmistada, aga sellest pole hullu, sest selle töö teeme siis ise ära.”

Suured põllud tähendavad suurt raha. Rand kiitis, et Poola farmid ja põllud on väga suured. “See tähendab ka rohkem raha ja kõrgemat tehnoloogilist taset. Interneti kättesaadavus on Poola maapiirkondades päris hea, nii et on lootust, et põllumehed võiksid meie teenusest huvitatud olla,” avaldas Rand.

ASi Tavid juhatuse liige ­Roman Lossman ütles, et ettevõte avab õige pea Poolas uue filiaali, mistõttu on neil kontakte vaja. “Käin viimasel ajal tihti Poolas, sain seekord ka uusi kohtumisi kokku leppida. Otsisin inimest, kelle käest võiks saada infot kaubanduskeskustesse pinna saamise kohta ning see mul ka õnnestus,” lausus ta.

Esimene Tavidi valuutavahetuspunkt teeb uksed lahti Varssavis, hiljem tahetakse laieneda ka teistesse linnadesse. “Juba Varssavi üksinda on suurem turg kui terve Eesti kokku,” ütles Lossman.

Töökuulutused on Tavidil Poolas juba üleval.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. March 2014, 19:49
Otsi:

Ava täpsem otsing