Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

East Capital muudab Venemaal fookust

Sirje Rank 20. märts 2014, 10:32

Varahaldusfirma East Capital, mille varadest pea pool on investeeritud Venemaale, pole Ukraina sündmuste pärast veel suuremat raha väljavõttu kogenud, küll aga on rubla järsu languse tõttu muudetud investeerimise fookust.

Kui läinud aastal panustas East Capital firmadele, mis olid seotud eratarbimisega, mis kasvas Venemaal muust majandusest kiiremini, siis nüüd on ümber orienteeritud firmadele, mis saavad oma tulu dollarites, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri.

"Näiteks naftafirmad, mille kulud on rublades ja tulud dollarites, võidavad rubla nõrkusest. Kaotajaks on pangad ja osad tarbimisega seotud ettevõtted," ütles East Capitali peaökonomist Marcus Svedberg.

Venemaa tänavuse majanduskasvu prognoosi on Svedberg varasemalt 2,5%-lt nulli tõmmanud. Põhjuseks kapitali pagemine ning teisalt on alust eeldada, et firmad jätavad oma investeerimisplaanid esialgu ootele, mis kasvu pidurdab. Samas ei ole majanduskasvu ja börsi vahel üks-ühest seost - Svedberg prognoosib börsi suurt heitlikkust.

Ka agentuur Bloomberg nendib, et nii suurt heitlikkust kui praegu, nägi Venemaa börsil viimati USA investeerimispanga Lehman Brothers krahhi järel.

East Capitali Venemaa fond on aastavahetusest tagurdanud ligi 30% ja on praegu väärt ca 6,5 miljardit Rootsi krooni.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2014, 10:32
Otsi:

Ava täpsem otsing