Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Puhkepäev. Põgenemine virtuaalmaailma

21. märts 2014, 00:00

Infotehnoloogiaajastul on palju plusse, samavõrra aga ka miinuseid – kiire elu ning pinnapealsed inimsuhted sunnivad lähedust otsima virtuaalmaailmast.

See on filmi “Temake” reaalsus, mille tegevus toimub lähituleviku Los Angeleses. Tegelikult võiks hoolimata sellest, et linaloo peategelased elavad umbes aastas 2025, tõmmata paralleele juba praegu kaasaja ja loodud tulevikuelu vahel.

Facebook, Twitter, Skype ja kõik teised sotsiaalvõrgustikud on üksikutele inimestele natuke ka lohutuseks, võimaluseks tähelepanu saada ja kellegagi suhelda. Niisamuti nagu ka filmis. Kes neisse maailmadesse on ära kadunud, leiab linaloost ilmselt aspekte, tegelasi, fakte, olukordi, millega samastuda.

Tegu on rahulikus tempos kulgeva looga, milles peategelaseks on inimsuhete rägastikku eksinud Theodore Twombly, keda kehastab Joaquin Phoenix.

Ta teenib leiba teistele inimestele suurtest tunnetest pakatavaid kirju kirjutades, tundes ise seejuures sisemiselt tühjust – ta abielu on karile jooksnud ja ainus, kes teda selles lohutada suudab ning rõõmu ja lusti ellu toob, on uus, just talle programmeeritud operatsioonisüsteem nimega Samantha.  Viimsega tekib tal ebatavaline suhe, mis ta taas elule aitab.

Film võlub tugeva, mitteülepaisutatud süžee ja kunstnikutööga. Tuledes tulevikulinn, edasiarenenud infotehnoloogia ning maailm oma värvikirevuses on selle filmi märksõnadeks. Lisaks tugev näitlejatöö Joaquin Phoenixilt.

Tegu on suurepärase filmiga, mis paneb kinost lahkudes tahtma kõik virtuaalsed keskkonnaks hetkeks unustada ja oluliste inimeste juurde lipata, et nendega näost näkku mitte ekraani vahendusel suhelda.

 

Hinnang

  • “Temake”

Hinnang: 9

Režissöör: Spike Jonze
Osades: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Amy Adams, Rooney Mara, Olivia Wilde
Kinodes alates: 28.02

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. March 2014, 16:28
Otsi:

Ava täpsem otsing