Uus valitsus teada

Kadri Põlendik 24. märts 2014, 18:42

Reformierakond kinnitas eile õhtul kandidaadid ministrikohtadele Taavi Rõivase valitsuses.

Uute nägudena tulevad valitsusse lisaks peaminister Taavi Rõivasele seni peaministri nõunikuna töötanud Anne Sulling väliskaubandus- ja ettevõtlusministriks ning praegune Tartu linnapea Urmas Kruuse tervise- ja tööministriks.

Siseministi kandidaadiks esitas erakond senise justiitsministri Hanno Pevkuri. Oma kohal jätkavad välisminister Urmas Paet, rahandusminister Jürgen Ligi, keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ja kultuuriminister Urve Tiidus.

„Pean väga oluliseks, et ametisse astuva valitsuse tuumik koosneb valitsuskogemusega inimestest, kes ei vaja sisseelamiseks üleminekuaega. Eriti oluline on see välispoliitika, riigikaitse ja sisejulgeoleku valdkonnas, aga ka laiemalt," ütles Rõivas.

Ta märkis, et soovis ministrite valikuga laiendada valitsuse kandepinda. „Olen kindel, et Urmas Kruuse tulek Eesti meditsiini ühest tippkeskusest, Tartust mõjukale töö- ja tervishoiuministri kohale ning särava Anne Sullingu asumine väliskaubanduse- ja ettevõtlusministri ametisse aitavad seda eesmärki täita,“ sõnas Rõivas.

Parteitu Anne Sulling on 2009. aastast tegelenud CO2 kvoodi müügiga Keskkonna Investeeringute Keskuses, samast aastast on ta ametis olnud peaministri nõunikuna. Varasemalt on Sulling rahandusministeeriumis juhtinud Eesti eurole ülemineku projekti ja töötanud Swedbankis ning Nelja Energia OÜs. Sulling on lõpetanud Smith College’i USAs 1997. aastal majanduse ja prantsuse õpingute erialal ning omandanud magistrikraadi 1999. aastal rahvusvahelises majanduses ja rahanduses Université Parix IX Dauphine’is Prantsusmaal.

Kuus ministrit tuleb loodavasse valitsusse sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirjast. Eelmisel nädalal otsustas SDE esitada kaitseministriks Sven Mikser, majandus- ja kommunikatsiooniministriks Urve Palo, justiitsministriks Andres Anvelt, haridus- ja teadusministriks Jevgeni Ossinovski, sotsiaalministriks Helmen Kütt ja põllumajandusministriks Ivari Padar.

Täna sai Taavi Rõivas riigikogult volituse valitsuse moodustamiseks. Seejärel peab ta esitama seitsme päeva jooksul uue valitsuse koosseisu presidendile, kes nimetab valitsuse kolme päeva jooksul ametisse. ERR vahendas, et presidendi juurde läheb uus valitsus homme.

Uus valitsus astub ametisse pärast riigikogu ees vande andmist, millega algavad uue ja lõpevad tagasi astunud valitsuse volitused. Seejärel vabastab president ametist eelmise, Andrus Ansipi juhitud Reformierakonna ning Isamaa ja Res Publica Liidu valitsuse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. March 2014, 08:36
Otsi:

Ava täpsem otsing