Microsofti Office iPadile näitab suunamuutust

31. märts 2014, 00:00

Microsofti uus juhatuse esimees Satya Nadella tutvustas neljapäeval Office’i tarkvara Apple’i iPadile. Rakendust saab tasuta alla laadida, kuid vajalik on tellimus, et luua või muuta dokumente. Lugeda saab Office’is loodud dokumente tasuta.

“Nadella on pilvekeskne tüüp,” ütles FRB Capital Marketsi analüütik Daniel Ives. “Ta keskendub asjadele, mis on olnud edukad ja kuhu näitab tulevik.”

Tegemist oli Nadella esimese avaliku esinemisega ajast, mil ta 52 päeva tagasi võttis üle gigant­ettevõtte juhtimise. Mustas polosärgis ja tumedates teksapükstes 46aastane arvutiteadlane tegi nalja ja tsiteeris T. S. Elioti, näidates stiilimuutust võrreldes Steve Ballmeriga.

Nadella ei andnud ühtegi vihjet, millal võiks uut Office’i versiooni saada kasutada Windows 8, mis on Microsofti värskeim operatsioonisüsteem.

“Windowsi strateegias ei ole muutusi, välja arvatud see, et soovime olla innovatiivne kompanii,” vastas ta ajakirjaniku küsimusele. “Kui te vaatate Windowsi lugu, siis kohati me juhime, kohati oleme jäänud maha. Vaadakem reaalsusele näkku.”

Windowsil töötav Surface’i tahvelarvuti ei olnud üritusel esindatud, küll olid seal lisaks iPadile Google Androidi tahvelarvutid Samsungilt ja Acerilt. Nadella ei rääkinud halvasti müüvast ­Surface’i tahvelarvutist kogu vestluse jooksul ajakirjanikega sõnagi.

30% tulust Apple’ile. Microsofti pilveteenusel põhinev Office 365 tellimus maksab kodukasutajatele 100 dollarit aastas. Ettevõtetele võib see maksta 60 dollarit rohkem, olenevalt lisadest.

Apple saab standardse 30% Office 365 Home tellimuste tulust, mis ostetakse Apple’i rakenduste poe kaudu. Sel moel on tulu jagamine sarnane sellega, kuidas Apple jagab ajakirjade tellimuste tulu.

Nadella tahe hävitada Bill Gatesi Windowsi kõige kauem püsinud pärandit on aidanud Microsofti aktsial tõusta üle 40 dollari taseme, kus seda ei ole nähtud alates 2000. aasta internetibuumist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2014, 17:58
Otsi:

Ava täpsem otsing