Finantstöötajate ametiühing alustas koostööd Lätiga

Indrek Kald 31. märts 2014, 09:57

Tänavu märtsis sõlmisid Eesti Finantssektori Töötajate Liit ja Läti Finantssektori Ametiühing koostöömemorandumi, et oma tööandjatega koordineeritult suhelda.

"Kuna Baltikumi finantssektoris on võtmetähtsusega tööandjateks samad Skandinaavia taustaga äriühingud, on Eesti ja Läti finantssektori ametiühingute tihedam koostöö asjade loomulik areng. Sõlmitud memorandum saab olema tulevaste ühiste projektide aluseks Balti riikides ja Skandinaavias," märkis Eesti finantstöötajate liidu juht Victoria Saue.

Pressiteate kohaselt on liitude eesmärk arendada koostööd ja teabevahetust Eesti ja Läti finantssektori töötajate vahel, eesmärgiga luua stabiilne, turvaline ja kasvule orienteeritud töökeskkond ning suurendada töötajate sotsiaalseid tagatisi.

Läti finantsala ametiühingu juhi Andrejs Mežalsi sõnul on mitmed finantsasutused Lätis ja Eestis pikka aega teinud koostööd ning on omavahel tihedalt seotud. "Seetõttu on iseenesest mõistetav, et ühiselt tegutsetakse ka töötajate tasandil. Sellest lähtuvalt planeerime laialdasemat koostööd ka partneritega Leedus ja Skandinaavias," lisas ta.

Tänase seisuga on Eesti ametiühingus esindatud järgmiste tööandjate töötajad:
Swedbank, Swedbank Investeerimisfondid, SEB Pank, SEB Elu- ja Pensionikindlustus, SEB Liising, Nordea Bank Finland Eesti filiaal, LHV Pank, Bigbank.

Läti liitu kuuluvad töötajad neist organisatsioonidest: Altum, Citadele Bank, DNB Bank, ERGO Latvia, finantsinspektsioon, IF Latvia, JSC Bank "Latvijas Pasta Banka", rahandusministeerium, Nordea Bank Plc Läti filiaal, Skandinaviska Enskilda Banken AB Riia filiaal, SEB Bank, SEB Varahaldus, SEB Liising, SEB Elukindlustus, UniCredit Bank.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. March 2014, 09:57
Otsi:

Ava täpsem otsing