Laupäev 25. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tööstustoodang mullusel tasemel

Ken Rohelaan 31. märts 2014, 08:14

Tööstusettevõtted tootsid 2014. aasta veebruaris sama palju toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet.

Toodang suurenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses ning vähenes energeetikas. Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veebruaris puidu, toiduainete ja elektriseadmete tootmises. Toodang vähenes elektroonika- ja metalltoodete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 71% kogu töötleva tööstuse toodangust. Toodangu müük ekspordiks vähenes veebruaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 4%, müük kodumaisele turule suurenes 3%. Ekspordi vähenemise peamine põhjus oli elektroonika-, põlevkivi-, keemia- ja metalltoodete müügi langus.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2014. aasta veebruaris tööstuses kokku 2% vähem toodangut kui jaanuaris, töötlevas tööstuses 1% vähem.

2013. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 18% ja soojust 12% vähem. Elektri tootmise vähenemise peamine põhjus oli omatoodangu osaline asendamine impordiga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eesti konjunktuuriinstituut tegi märtsi alguses küsitluse, mille järgi paranes tööstusettevõtete kindlustunne viimase kuuga küll natuke (olles +3), kuid on halvem eelmise aasta märtsi olukorrast (+6) ja ei ole jõudnud pikaajalise keskmise tasemele (+5).

Majanduslik kindlustunne on suurem puidu- ja paberitööstuse ning joogitootmise ettevõtetel. Madalam on kindlustunne kummi ja plastitootmise ning rõivatööstuse ettevõtetel.

Suurema osa (60%) tööstusettevõtete hinnangul on praegu tellimusi tavapäraselt, kuid 29% ettevõtetest on tellimusi alla tavapärase (saldo -17). Ka eksporttellimuste osas pole olukord viimase kuuga paranenud (saldo -18).

Järgneva kolme kuu jooksul ootavad ettevõtted toodangu mahu kasvu, kuid ootused on tagasihoidlikumad kui aasta tagasi või eelmisel kuul.

Küsitluse põhjal töötajate arv tööstussektoris lähikuudel ei muutu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2014, 12:26
Otsi:

Ava täpsem otsing