NATO lubab lisakindlust

Sirje Rank 01. aprill 2014, 16:04

NATO lubab suurendada oma Ida-Euroopa liikmesriikide kindlustunnet, mida Venemaa Krimmi annekteerimisega on kõigutanud.

"Kaalume kõiki võimalusi kollektiivkaitse tõhustamiseks, sealhulgas kaitseplaanide ajakohastamist ja täiustamist, rohkem õppusi ja kohast positsioonidele asumist," ütles NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen täna enne NATO riikide välisministrite kohtumist Brüsselis.

Ametnike sõnul on ühe küsimusena arutusel, kas rajada Venemaaga piirnevates liitlasriikides püsivad baasid, vahendas agentuur Bloomberg. Piirkonda laienedes NATO sinna oluliselt oma vägesid ei paigutanud, et mitte Venemaad ärritada.

"NATO reaktsioon sõltub väga palju sellest, kuidas olukord edasi areneb," ütles Rasmussen.

Ta lisas, et NATO luure ei ole täheldanud Venemaa vägede vähendamist Ukraina piiril.

Eile ütles Venemaa president Vladimir Putin telefonikõnes Saksamaa kantsleri Angela Merkeliga, et on andnud korralduse vägede osaliseks vähendamiseks Ukraina idapiiril.

Enne tänast NATO välisministrite kohtumist toimus Saksamaal Weimaris eraldi Poola, Prantsusmaa ja Saksamaa välisministrite kohtumine.

Küsimusele, kas ta näeks Ukrainat NATO liikmena, vastas Saksamaa välisminister Frank-Walter Steinmeier, et Saksamaa valitsusel ei ole selles osas ametlikku positsiooni. Isiklikult eelistaks ta aga muid koostöö võimalusi. "Ma ei näe teed NATO liikmelisusele," ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. April 2014, 15:13
Otsi:

Ava täpsem otsing