Õismäe servale kavandatakse kõrghooneid

Indrek Kald 01. aprill 2014, 15:10

Tallinna linnavalitsus otsustab homsel istungil Õismäe servale, Haabersti ristmiku naabrusse kõrghooned rajada võimaldava detailplaneeringu vastuvõtmise.

Kinnistute Õismäe tee 147a ja 147b ning lähiala detailplaneering loob võimaluse rajada 6,6 hektari suurusele planeeringualale kuus 15-30korruselist korterelamut, kolme- ja neljakorruselise ärihoone ning kaks parkimismaja. Olemasolevad 16korruselised korterelamud ja ühekorruselised tootmishooned säilivad olemasolevas mahus.

Samuti on detailplaneeringuga lahendatud ala heakorrastus ja haljastus, juurdepääsud, parkimine ning tehnovõrkudega varustamine, teatas linnavalitsus.

Planeeritav maa-ala asub Õismäe tee, Ehitajate tee ja Paldiski maantee vahelises kvartalis. Kinnistud on heakorrastatud. Õismäe tee 147b kinnistul asub sõiduautode parkla ning Õismäe tee 147a kinnistu on kasutusel haljasalana. Planeeritava maa-ala kohta ei ole varem detailplaneeringut kehtestatud.

Lisaks Väike-Õismäe korterelamurajoonile paiknevad planeeringuala vahetus läheduses suured puhke- ja lõõgastusalad – loomaaed, Rocca al Mare vabaõhumuuseum, Rocca al Mare parkmetsad, Harku järv suplusrannaga, samuti on läheduses mitmed kultuuri- ja spordirajatised nagu Saku suurhall, Onistari tennisehall, Škoda jäähall ja Veskimetsa ratsaspordibaas, ka Rocca al Mare kaubanduskeskus.

Tallinna üldplaneeringu kohaselt on antud ala juhtotstarve piirkonna või linnaosa keskuse segahoonestusala, mis on mõeldud eeskätt kaubandus-teenindus- ja vabaaja harrastusega seonduvatele asutustele ja ettevõtetele.

Planeeringu eesmärgiks on luua kogum kõrgetest ja saledatest elamutest. Elutsooni ümber rajatakse müra- ja tuuletõmbe kaitseks madalam hoonestus. Detailplaneeringuga korrastatakse ka olemasolev linnaruum, likvideeritakse hiiglaslikud avaparklad ja rajatakse tänaste tornmajade tarbeks lisaparkimismajad. Planeeritavate parkimismajade katused haljastatakse ja muudetakse esteetilisteks puhkekohtadeks.

Alale on ette nähtud mänguväljakud erinevas eas lastele. Täiskasvanutele on planeeritud puhkekohad katuseaias, kuhu paigaldatakse erinevaid istumiskohti: pargipinke, lamamistoole jne, ehitatakse ka mõned varjualused, kuhu on võimalik rajada grillinurgad. Katuseaedadesse rajatakse laudteed ja nende vahele haljasalad.

Väljapoole katuseaedu on planeeritud erinevad spordiplatsid – spordiatraktsioonid, korvpalliväljak, kus talvel on võimalik uisutada.

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS. Detailplaneeringu koostamine on algatatud Tallinna linnavalitsuse 4. juuni 2008 korraldusega. Detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahenduse tutvustamiseks toimus 7. juulil 2008 avalik arutelu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. April 2014, 15:10
Otsi:

Ava täpsem otsing