Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Emajõe paadisadam Tartus saab nurgakivi

Indrek Kald 02. aprill 2014, 10:28

Sel reedel pannakse Tartus nurgakivi Sõpruse silla paadisadamale.

Paadisadam tuleb Sõpruse silla lähedusse, Rebase 18 kinnistule. Ehitatakse statsionaarne kai ja sadamahoone, paigaldatakse ujuvkai, rajatakse paatide hoiuplats, juurdepääsuteed ja parkla ning korrastatakse Emajõe kallasrada sadama territooriumi ulatuses.

Ühtlasi luuakse sadama ehitustööde käigus valmidus paaditankla rajamiseks ning korrastatakse Emajõe kallasrada sadama territooriumi ulatuses, teatas linnavalitsus.

"Soe talv ning Emajõe madal veetase on võimaldanud sadamakompleksi ehitamisel jõudsalt edeneda. Paadid saavad kohad uue sadamakai ääres sisse võtta siiski alles järgmise aasta kevadel, sest ehitustööd kestavad vähemalt käesoleva aasta sügiseni," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

"Järgmise olulise sammuna on meil kavas avaliku konkursi tulemusena sadamale heaperemeheliku operaatori leidmine, kes juba alates sellest sügisest sadama igapäevast tegevust korraldama asuks," lisas ta.

Mulluse riigihanke paadisadama ehituseks võitis AS Nordecon. Sadama ehitusmaksumus koos kaasnevate tegevustega on 1,7 miljonit eurot, millest toetusena saadakse 1,4 miljonit ning Tartu linna kaasfinantseering on veidi üle 300 000 euro. Sadama valmimistähtaeg on selle aasta detsember.

Paadisadama ehitamine on osa projektist "Majanduslikult jätkusuutlik ja keskkonnasäästlik Peipsi järve piirkond", mida rahastatakse ENPI Eesti-Läti-Vene piiriülesest koostööprogrammi 2007-13 vahendeist. Projekti eesmärgiks on Peipsi järve keskkonnaseisundi parandamine ja veeturismi arengu toetamine.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. April 2014, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing