Puhkepäev. Lase loovus lendu

04. aprill 2014, 00:00

Muuseumites, ülikoolides ja koolitusfirmades toimuvatel kursustel, loengutes ja töötubades saab lasta oma loovuse lendu – õppida erinevaid joonistamistehnikaid, täiendada ehtekunsti teadmisi, voolida midagi savist või valmistada klaasist.

 

Fookuses

  • Põnevat kursustel

Laupäevahommikune kunstistuudio
5.04 kl 10 Tallinna vanalinnas Oska Koolituse ruumides
Kursusel omandatakse kogemusi ja vilumust joonistamises ja maalimises. Räägitakse kompositsiooni alustest, värvusõpetuse põhitõdedest, perspektiivist, inimkeha anatoomiast ning värvide, valguse ja varju vahekorrast. Maalitakse ja joonistatakse natüürmorte, portreesid, figuure, interjööre, lilleseadeid. Ilusate ilmadega käiakse maalimas Tallinna linna vaateid.
Hind: 12 eurot (kord)
www.oska.ee

Moegraafika
12.–23.05 kl 17.30 Eesti Kunstiakadeemias
Kahest osast koosneva kursuse eesmärk on anda ülevaade moejoonistuse ja moeillustratsiooni tehnikatest ja kasutusvõimalustest. Tutvustakse küljenduspõhimõtteid, antakse praktilisi oskusi Adobe InDesigni programmi kasutamiseks ja isikupärases käekirjas teostatud illustratsioonide komponeerimiseks.
Hind: 150 eurot
www.artun.ee

Hiina tušimaali töötuba
24.05 kl 11 Tallinna Ülikoolis
Hiina tušimaali töötoas õpitakse tundma hiina traditsioonilise maali ajalugu, tehnikaid ja materjale. Praktilise osana õpitakse maalima kurge.
Hind: tasuta, vajalik eelregistreerimine www.tlu.ee/et/konfutsiuse-instituut/Hiina-Kultuuriklubi
www.tlu.ee

Lillemaal õlivärvidega
10.–11.06 kl 18 Tallinna Õpetajate majas
Maalikursusel omandatakse esmased teadmised ja oskused klassikalise õlimaali tehnikatest. Osalejad saavad kursuse ajaks oma kasutusse kõik maalimiseks vajaliku – molbert, krunditud aluspapp, pintslid, värvid jne.
Hind: 55,20 eurot, vajalik registreerimine www.opetajatemaja.ee
www.opetajatemaja.ee 

Klaasi- ja keraamikakursus
Kursused toimuvad igal nädalal Nõmme Klaasi- ja Keraamikastuudios
Stuudios viiakse läbi iganädalasi klaasi- ja keraamikakursusi täiskasvanutele ja lastele, kus saab õppida valmistada klaasist ja savist kaunistusi, nõusid ja muud.
Hind: 8–15 eurot (kord)
www.klaasjasavi.ee

  • Põnevat muuseumis

Kuidas hoida ja hooldada ehteid
5.04 kl 12 eesti keeles, kl 14 vene keeles Eesti Tarbekunsti- ja
Disainimuuseumis
Kaasaegse ehtekunsti näituse “From the Coolest Corner. Põhjamaade uus ehe” raames toimub töötuba, kus ehtekunstnikud Kätrin Beljaev, Darja Popolitova ja Sofja Markarova tutvustavad, kuidas hooldada erinevatest materjalidest ehteid. Samuti tutvustavad nad erinevaid ehteliike, materjale ja nendega ümberkäimist.
Hind: 5 eurot, vajalik eelregistreerimine haridus@etdm.ee
www.etdm.ee

Elamusõhtu näitusel “Eveline von Maydelli mustvalge maailm”
10.04, 8.05, 12.06 kl 17.30 eesti keeles, 17.04, 15.05, 19.06 vene keeles Kadrioru kunstimuuseumis
Koostöös Tallinna Linnateatri ja Eesti Vene Teatriga pakub muuseum aprilli, mai ja juuni valitud neljapäevadel pidulikku ja intiimset sissevaadet Eveline von Maydelli (1890–1962) mustvalgesse maailma – tema detailiderohkesse siluettpiltidesse. Kavas näitlejate etteaste, ekskursioon näitusel, suupisted Kadrioru lossi peasaalis.
Hind: 21 eurot
www.kadriorumuuseum.ee

Teistmoodi teisipäev
15.04 kl 17.30 Adamson-Ericu muuseumis
Näitusel “Põhjala lummuses. Eesti kunstnikud Põhjamaades” raames toimuvat “Teistmoodi teisipäeva” juhendab maalikunstnik Tiiu Pallo-Vaik. Kursusel saab kunstniku juhendamisel õppida uusi kunstitehnikaid ja -võtteid.
Hind: 12 eurot, vajalik eelregistreerimine liis.kibuspuu@ekm.ee või tel 644 5838
www.adamson-eric.ee

Laastukorvi tegemine
31.05 kl 10.00 Eesti Rahva Muuseumi jääkeldris
Õpitoas saab lühiülevaade Avinurme peeru- ja laastukorvi valmistamise traditsioonist, laastude tõmbamisest käsihöövli abil, laastukorvi punumisest ja kaunistamisest. Samuti saab igaüks ise proovida laastukorvi teha ja seda kaunistada. Töötoas on väljapanek Avinurme peeru- ja laastukorvidest ERMi kogude põhjal.
Hind: 20 eurot, vajalik eelregistreerimine opitoad@erm.ee
www.erm.ee

Ahhaa Teaduskeskuse töötoad
Igapäevaselt keskuses, võimalik ka ettetellimisel gruppidele
Töötoad on mõeldud nii suurtele kui ka väikestele, kes tahavad midagi uut õppida ja oma kätega meisterdada. Kavas on töötoad, kus saab meisterdada planetaariumi või kõrrepilli, ehitada elektriautosid, valmistada šokolaadi. Samuti on võimalik panna ennast proovile värvide eristamises, uurida, milline on kummikarude DNA, millised tähed ja tähtkujud asuvad taevas jpm.
Hind: igapäevaselt keskuse külastajatele tasuta, tellimisel lisatasu eest

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. April 2014, 17:18
Otsi:

Ava täpsem otsing