Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Omanike Keskliit: madalama aktsiisimäära kaotamine toob 30% hinnatõusu

1706-aripaev 07. aprill 2014, 11:30

Omanike Keskliit saatis rahandusminister Jürgen Ligile märgukirja seisukohaga, et madalama aktsiisimäära kaotamine kütteõli kasutavatele eramutele toob kaasa ebaproportsionaalselt kõrge küttekulude kasvu.

Liidu peasekretär Priit Värk selgitas pressiteates, et juba praegu on diisli ja kergema kütteõliga toasooja saamine üks kulukamaid viise ning koduomanike koormamine ca 30% hinnatõusuga on ebamõistlik ja võib sundida inimese üldse kodust loobuma.

„Ehitusregistris puudub info, kui palju eramuid Eestis kasutab toasooja saamiseks kütteõli, ent orientiiriks on statistikaameti andmed, et 2012. aastal oli Eestis 1075 kerge kütteõli katelt. Diislikütust ja kerget kütteõli tarbiti kodumajapidamiste kütmiseks 72 000 tonni. Seega võib eeldada, et maksuerandi kaotamine tähendab täiendavat kulu sadadele peredele,“ leiab Omanike Keskliit.

„Jürgen Ligi on varasemalt kinnitanud, et kodukatelde omanikele on kavas pakkuda investeerimistoetust, mis lubab üle minna säästlikumatele kateldele. Omanike Keskliit ei pea Ligi plaani toetada investeeringuna ainult katla vahetust mõistlikuks, vaid seejuures oleks efektiivsem toetada ka elamu rekonstrueerimist (st soojustamist), et vähendada küttekogust ja sellega kaasnevaid kulusid,“ kirjutas Omanike Keskliit.

Värk ütles, et liidu ammune seisukoht on, et  eramutele peab olema energiasäästlikumaks rekonstrueerimiseks finantsmeede analoogselt kortermajadele. Tunamullu meede pakkus KredEx väikeelamutele rahalist tuge kogumahus 3 mln eurot ja 292 taotlust said positiivse otsuse.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2014, 14:32
Otsi:

Ava täpsem otsing