Kiire tõusuga investorit peibutavad kasiinod

14. aprill 2014, 08:29

Tänavuse Äripäeva investorite topi suurima tõusu teinud Auto24 asutaja Elmo Sarapuu investeerib lisaks aktsiatele ka kinnisvarasse.

Tudengipõlves koos äripartner Marko Miliusega menuka automüügiportaali käivitanud ja buumi ajal miljoniäri suure kasuga maha müünud Sarapuu on Tallinna börsi suhtes silmnähtavalt optimistlik. Sarapuu on aastaga oma investeeringuid kohalike ettevõtete aktsiatesse suurendanud enam kui 445 000 euro võrra. Nii on ta pea 800 000 eurose koguinvesteeringuga rebinud mulluselt 46. kohalt tänavu 14. positsioonile.

Sarapuu sõnul on kogemus näidanud, et teiste riikide ettevõtete tegevusest on raskem aru saada ja Eesti ettevõtted on enam-vähem arusaamiseks piisavalt väikesed. Samas on paljud kohalikud börsiettevõtted tema hinnangul üsna tugeva bilansiga, mis võimaldab neil oma tegevust laiendada või raha aktsionäridele tagastada.

"Optimism tuleneb hinnatasemest, kasvuvõimalustest, bilanssidest, ettevõtete senisest tegevusest," loetles ta. Et Sarapuu soovib teha pigem pikaajalisi investeeringuid mõistlikul või odaval hinnatasemel, ta enda sõnul lühiajalisi prognoose ja kokkuvõtteid Tallinna börsiindeksi kohta ei tee. Tulevikus plaanib ta väiksemaid investeeringuid müüa, sest nii kulub vähem aega aruannete lugemiseks.

Portfellis troonivad kasiinoaktsiad.

Lõviosa ehk 501 884 eurot, Sarapuu investeeringust seisab Olympicu aktsiates, jäädes kasiino aktsionäride ringis nõnda alla veel vaid topi ülekaalukale võitjale Sven Lennart Alpstalile ning Indrek Mihhelsile ja Andrus Rannale. "OEG  on turuliider Balti riikides, tugeva bilansiga, väikeaktsionäre hästi kohtlev ja kasvuvõimalusi otsiv ning meie portfelli lisamise hetkel oli ta ka palju soodsama hinnaga kui praegu," tunnistas Sarapuu, kes investeerib Tallinna börsile nii ise kui ka Marko Miliusega kahasse juhitud ettevõtte 24 Holding kaudu.

Kui Sarapuu on rebinud edetabelis 32. koha võrra ettepoole, siis Milius seevastu on mullusega võrreldes langenud 18. koha võrra, jäädes 479 270 euroga 35. positsioonile. Sarnaselt äripartnerile on temagi suurema osa rahast paigutanud Olympicusse.

 Sarapuu sõnul vähendati ühisfirma investeeringuid Tallinna börsil vabastamaks raha teise projekti jaoks. "Mina eraisikuna leidsin raha ja suurendasin oma investeeringuid aga minu teada Marko Milius erasikuna Tallinna börsile ei investeeri," selgitas ta ja lisas, et Eesti aktsiate kõrval on nad investeerinud ka üksikaktsiatesse Leedus, Rootsis ja Ida-Euroopas ning kaugemad regioonid kajastuvad portfellis valdavalt läbi Vanguardi indeksaktsiate.Miliuse endaga ei õnnestunud Äripäeval nädala jooksul ühendust saada.

Äriregistri andmetel on Sarapuu vähemalt kuue erineva kinnisvaraga tegeleva ettevõtte juhatuses ning talle kuulub süsteemianalüüsi ja programmeerimisega tegelev Finaco Capital. Tema põhisissetulek tulebki enda sõnul just kinnisvaraärist. Kümnend tagasi kohaliku internetiäri pioneerina Eesti äritaevasse sööstnud Sarapuu tunnistas, et ise positsioneeriks ta end hetkel põhitegevusalalt aga hoopis laste kasvatamise valdkonda.

Loe ka tänavust investorite TOPi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2014, 10:53
Otsi:

Ava täpsem otsing