Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Jegers tööjõumaksudest: kahtlemata kõrged!

Kaisa Gabral 15. aprill 2014, 17:00

Eesti tööjõumaksud on kahtlemata kõrged, võttes arvesse meie ettevõtjate rahvusvahelist konkurentsivõimet ning elanike ostujõudu, märkis KPMG Balticsi partner ja juhatuse liige Andris Jegers.

"Paraku on teisalt ilmselge, et riik vajab toimimiseks raha ning inimeste heaoluks tugevat sotsiaalsüsteemi. Seega on võimalik Eesti edukust regionaalses maksukonkurentsis parandada eeskätt selliste maksutulude arvelt, millega ei kaasne riigi jaoks otseseid väljaminekuid," märkis Jegers, kes esineb mais finantsjuhtidele mõeldud BIG4 konverentsil Tallinnas.

Kuigi OECD värske analüüsi kohaselt on Eesti üks väheseid organisatsiooni liikmesriike, kes on suutnud tööjõu maksukoormust viimase kolme aasta jooksul alandada, on tööjõule rakendavad maksud meil võrreldes teistega endiselt kõrged.

Sellised maksutulud, millega ei kaasneks riigi jaoks otseseid kulusid, on Jegersi hinnangul näiteks lühiajaliselt Eestis töötavate (välismaa) isikute sotsiaalmaks, kuna need inimesed reeglina sotsiaal- ja pensionikindlustushüvesid ei tarbi.

"Eestil on vaja välja murda madala lisandväärtusega ettevõtluse nõiaringist, sest tänastele standarditele vastavat heaolu ei suuda me sellises ettevõtluses teenitavate tuludega tagada. Selle saavutamiseks tuleb avada võimalused Eesti ettevõtjatele rahvusvahelise teabe ja kogemuse kaasamiseks, et ettevõtlust ümber orienteerida kõrge lisandväärtusega kaupade-teenuste ekspordile, kus teenitavad tulud on teises mastaabis nii ettevõtjate, töötajate kui riigi jaoks," rääkis Jegers.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. April 2014, 17:24
Otsi:

Ava täpsem otsing